Попри слова Президента, що українська армія – одна з найсильніших на континенті – цифри – річ уперта. Золотий стандарт, яким послуговуються в європейських арміях – 100 тисяч доларів на одного солдата на рік. Тоді як увесь український оборонний бюджет – 2 мільярди доларів.

Це позначається і на техніці. Зараз в армії з'являється нове озброєння. Проте усе це – розробки 10-річної давнини. Наприклад БТР 3 та 4, двигуни для Міг-29 та системи протиповітряної оборони – це розробки українських науковців на замовлення інших країн.

Читайте також: У зону АТО відправлять найкращі українські танки

Навіть попри бойові дії, відомий в Україні броньовик "Дозор-Б" потрапив до рук військових із великим скрипом. Це, до речі, розробка 2006-го року. Пропонували замінити обшивку салону на шкіряну, встановити деталі від конкретного виробника, що схоже на корупцію.

Та проблема навіть не в цьому озброєнні. Кажуть, Україні не потрібно стільки техніки на колесах. Бо виклики перед армією зовсім інші.

Читайте також: Українські моряки завдяки надсучасному радару зможуть передбачити вторгнення Росії з моря

Експерти кажуть, що в України і справді є півсотні протиповітряних комплексів. Цього достатньо. Проте ракети – застарілі і навіть злетіти здатні не всі. А ще поступаються російським аналогам потужністю і радіусом ураження.

В умовах війни Україні потрібно щонайменше 4 роки, щоб бути готовими до безконтактної війни, яка може прийти на зміну гібридній. Для цього потрібно ухвалити з півдесятка законів, призначити відповідального за оновлення армії та, звичайно ж, збільшити фінансування.

Автор сюжету – Роман Пагулич.