Мало хто знає, але батько абетки, яка складалася з крапок та тире, починав як художник. Коли він був за крок до світового визнання як відомий живописець, Морзе раптово переключив усю свою увагу на нещодавно винайдене явище електромагнетизму.
У 1836 році апарат Морзе, який базувався на ідеї передачі електричних сигналів на великі відстані, запрацював. Кілька років знадобилося для того, щоб впровадити у життя складну систему крапок та тире — код Морзе. Винахідник працював над розвитком свого винаходу надзвичайно віддано, подекуди забуваючи про сон та їжу.
Спершу ідею винахідника не сприймали серйозно, а на реалізацію амбітного проекту будівництва першої телеграфної лінії від Балтімора до Вашингтона потрібні були солідні кошти. Морзе відчайдушно шукав інвесторів і приймав допомогу від будь-кого, особливо не цікавлячись правовою стороною питання.
Читайте також: 112 років тому Генрі Форд заснував свого автомобільного гіганта
Тому, коли винахідник телеграфу знайшов час запатентувати своє дітище, то був вкрай здивований тим, що хтось вкрав його ідеї та отримав патент до нього. Після кількох років судових спорів Морзе таки отримав права на свій телеграф.
24 травня 1844 року між Балтимором та Вашингтоном передали першу телеграфну депешу — "Дивні діла твої, Господи", а Самюель Морзе назавжди увійшов в історію як винахідник телеграфу.