Якщо на морозі руки почервоніли та замерзли, то потрібно накласти теплоізоляційну пов’язку. Тримати таку пов‘язку треба, доки кінцівка знову не стане чутливою. Можна погрітися у теплій ванній. Однак, це допоможе, якщо обмороження легке. Проте, якщо пошкодження серйозне – самолікуванням займатися не варто. Бо можна просто втратити кінцівку. А ще категорично заборонено грітися алкоголем. Спиртне понижує тиск.

Читайте також: Як зміцнити імунітет в період міжсезоння: корисні поради

Якщо вживати алкоголь, відбувається ефект рикошету. Тобто вже відбувається не стимулювання, а навпаки гальмування і нервової системи, і кровообігу,
– застеріг інструктор з першої домедичної допомоги Олег Картавий.

Світлана Краковська, метеоролог та учасниця полярної експедиції, ділиться секретом: чим більше на людині шарів одягу – тим їй тепліше. Між кожними шарами одягу є ще якийсь повітряний прошарок, а це – найкращий утеплювач. Шапки, шарфи і рукавиці – обов‘язкові. А щоб не застудити горло, існує спеціальна техніка дихання.

Язик піднімається доверху, ззаду за зубами він затримується і починайте дихати. Можете так бігати, можете займатися фізичними вправами на морозі і у вас не буде потім проблем з горлом.

Як уникнути обмороження
Як уникнути обмороження

Слід пам'ятати і про правильне харчування. Під час морозів лікарі рекомендують їсти м'ясо, рибу і гарячі перші страви. Щоб зміцнити імунітет – вживати вітаміни, краще натуральні. Серед фруктів: грейпфрути, апельсини, мандарини, лимони, які вміщують дуже велику кількість вітаміну С. Подбати про шкіру обличчя та рук допоможуть жирні захисні креми. Вберегти губи від обвітрювання допоможуть гігієнічні помади та народний засіб – мед.

Читайте також: Профілактика переохолодження: як зберегти здоров’я в холод

Отже, щоб вберегти і захистити себе від холоду варто дотримуватись елементарних правил:

– тепло одягатись
– правильно дихати
– використовувати захисні креми для рук та обличчя
– правильно харчуватися
– не сидіти на дієтах
– не вживати алкоголь на морозі