Без цього іспиту неможливо вступити у жоден вищий навчальний заклад і неможливо отримати атестат про закінчення школи.

На увесь клас лише одна учасниця. Для Іванки створили особливі умови, бо дівчинка не чує. Крім інструкторів в аудиторії був і сурдоперекладач.

Жодних поблажок у завданнях для учасників з особливими потребами нема. Але є вимоги до доступності самого пункту тестування. І цього року вперше школярі із вадами слуху пишуть тести окремо від інших.

А ось декому за добу до іспитів довелось добряче понервувати. Сайт центру оцінювання, звідки школярі мали скачати запрошення-перепустки на тестування, не витримав напливу і завис. Чиновники були змушені дозволити складати тести з неповним комплектом документів. Освітяни підозрюють — тут не обійшлось без втручання хакерів.

Загалом, в Україні на тести зареєструвались понад 260 тисяч абітурієнтів. Від іспиту з української мови залежатиме — чи допустять абітурієнта до наступних тестів. Крім того, цього року при вступі дійсні тільки сертифікати-2016 року.

Читайте також: У Києві з’явилась школа, де не ставлять оцінок

Ті, хто не написав тесту з поважних причин, мають ще шанс подати документи на додаткову сесію. Йдеться про жителів Криму, Донбасу та учасників АТО. У Міносвіти навіть планують дозволити їм поступати до навчальних закладів без ЗНО — за звичайними іспитами. ЗНО-2016 триватиме до 17 червня, а додаткова сесія — до 4 липня.