Договір довічного утримання – це угода, яка укладається між самотніми людьми похилого віку та доглядальниками. Останні у свою чергу зобов’язуються опікуватись пенсіонерами. Готувати їм їжу та виконувати усі їх побажання. За це вони отримують у спадок квартиру клієнта.
Правозахисники розповіли, що все частіше зявляються випадки, коли людину похилого віку переконують підписати договір у нотаріуса, обіцяючи доглядати за ними. Проте після підписання договору доглядальники зникають. В більшості випадків шахраям все сходить з рук, адже довести, що за старенькими ніхто не опікувався, майже неможливо.
Бували випадки, коли шахраї замість договору довічного утримування підсовували людям похилого віку на підпис договір дарування. Таким чином вони звільнили себе від усіх зобов'язань та отримали квартиру пенсіонера абсолютно законно.
Читайте також: Заставну нерухомість тепер можуть відібрати в будь-який момент
Постраждати від рук шахраїв можуть і доглядальниці. Навіть сумлінно виконуючи зобов'язання за договором, їх можуть звинуватити у зворотньому і залишити без нерухомості.
Щоб не стати жертвою подібних шахраїв, правозахисники радять обом сторонам збирати всю документацію, яка підтверджує надання тих чи інших послуг. Тоді, у випадку шахрайства, довести свої права в суді буде значно легше.