У грудні Україна не отримала від ЄС 600 мільйонів євро макрофінансової допомоги, бо, серед іншого, не забезпечила незалежності НАЗК і якісної перевірки декларацій. Саботаж керівництвом держави антикорупційної реформи вже настільки відвертий, що це очевидно не тільки нам, але й міжнародним партнерам України.

Ба більше, цей саботаж вже призводить до того, що Україна втрачає гроші. І замість того, щоби це терміново виправляти, уряд, Президент і парламент ще глибше опускають Україну на корупційне дно.

Замість того, щоб звільнити дискредитоване вже далі нікуди керівництво НАЗК, дообирають ще двох членів НАЗК. Дообирає так само дискредитована конкурсна комісія, в складі якої як ні в чому не бувало за кандидатів голосу. Олексій Горащенков – той самий "куратор" з Адміністрації Президента, який за інформацією викривачки з НАЗК Ганни Соломатіної давав незаконні вказівки керівництву НАЗК.

Читайте також: Чому "Куратор" НАЗК Горащенков відвідував АП під час розслідування СБУ, в якому фігурує

У цей же час, справа самої викривачки, схоже, з кінцями похована в СБУ, куди її наказав передати з НАБУ ручний Генпрокурор Президента. Далі – більше. Замість того, щоб автоматизувати перевірку декларацій, НАЗК раптово оголошує фіктивний тендер на аудит системи, завдання якого – вбити систему і вже оприлюднені декларації.

При цьому НАЗК закриває доступ до декларацій для НАБУ – органу, який вже відкрив близько 80 кримінальних проваджень на основі даних з декларацій, поки керівництво НАЗК шукало способів, як ніколи не почати їх перевіряти.

У той самий час парламент звільняє з посади голову антикорупційного комітету Єгора Соболєва.

Під його керівництвом комітету досі вдавалось захистити від постійних атак контрольованої олігархами парламентської більшості як НАБУ, так і законодавство про е-декларування. Для чого? Щоби знищити цей єдиний антикорупційний форпост в парламенті і виконати всі "хотєлкі" Президента і його друзів.

Читайте також: Екс-співробітниця НАЗК оприлюднила переписку з "куратором" від Банкової

Тобто у той час, як Порошенко переможно сповіщає про домовленості для отримання Україною ще однієї макрофінансової допомоги, обов’язковою умовою якої буде дієвість антикорупційної реформи, а в Україні підконтрольні йому структури роблять все можливе, аби цю антикорупційну реформу звести нанівець.

То що, гроші Україні вже не потрібні? Бо за таких умов вона не отримає їх так само, як не отримала 600 мільйонів євро. Однак гроші від ЄС вже закладені в статті доходів державного бюджету на 2018 рік. І якщо врахувати, що його, як завжди, роздерибанять, це значить – інфляція, погіршення економічної ситуації, бюджетний дефіцит. І в першу чергу це вдарить – ні, не по Президенту, уряду і парламенту, а по нас з вами, бо цю державу утримуємо ми – з наших податків.

Іншими словами – найвище керівництво держави настільки не хоче боротись з корупцією, що навіть готове пожертвувати майбутнім держави та добробутом громадян. І цей тваринний страх перед тим, що ера безкарності скоро закінчиться, штовхає їх на все більш цинічні способи утримати владу.

Але чим яскравіше вони проявляють себе, тим більше людей усвідомлюють, що ті, хто захищає власні інтереси, ніколи не діятиме в інтересах держави. Пам’ятайте про це тоді, коли від вашого вибору залежатиме доля країни.