Більшість українців вважає, що зробили правильний вибір на президентських виборах і позитивно оцінюють перші кроки команди Зеленського та його команди.

Читайте також: Як українці ставляться до переговорів Зеленського з Путіним – опитування

Такі результати свіжого соціологічного дослідження Фонду "Демократичні ініціативи" та Київського міжнародного інституту соціології.​Як українці оцінюють перші кроки Зеленського і його команди / інфографіка 24 каналу

Соціологи ж намагаються зазирнути у майбутнє. Прогнозують поступове падіння рейтингу "зелених". "Бачимо зниження рейтингу, деякі тривожні тенденції для президента, але поки що запас міцності є", – розповів науковий директор Фонду Демократичні ініціативи Олексій Гарань.

Якщо порівнювати з 2018 роком, то результати дослідження більш оптимістичні. Тоді у те, що Україна рухається в правильному напрямку вірили лише 11% опитаних вважали, нині – 36%. І це все-таки менше, ніж одразу після волевиявлення.

У серпні у нас 50% вважали, що країна рухається у правильному напрямі. Зараз результат – 50 на 50,
– заявила директорка Фонду Демократичні ініціативи Ірина Бекешкіна.

Понад 80% опитаних вважають свій вибір на парламентських виборах правильним. Хоч і не задоволені роботою Верховної Ради. 43% вважають, що вона допрацює свій термін, третина, що будуть дострокові вибори. Натомість, є запит на досвідчених професіоналів в парламенті.

Як українці оцінюють роботу Ради / інфографіка 24 каналу

Якщо вірити результатам дослідження, найважливішим для більшості респондентів є мир на Донбасі. Українці підтримують проведення переговорів з Путіним для вирішення конфлікту, а також рішення щодо відведення військ від лінії розмежування.

Однак, поки негативно українці сприймають рішення щодо запровадження ринку землі, приватизації державних підприємств та легалізації грального бізнесу.