Розгляд пенсійної реформи повністю проігнорувала "Радикальна партія". Спочатку до документу подали аж 1400 поправок, а потім їх всі відкликали.
Наші фахівці експерти працюють з фахівцями експертами міністра соцполітики Реви, наші вимоги прості, це підвищення пенсій, а не пенсійного віку,
– сказав голова фракції "Радикальна партія" Олег Ляшко.
Депутати ж інших опозиційних фракцій свою позицію не змінювали. Переконували колег, що де-факто пенсійний вік буде збільшено. До моменту голосування в залі збирається необхідна кількість депутатів. Переконувати їх приходить прем'єр.
Цього місяця буде встановлена справедлива пенсійна система, ліквідована урівняловка. Все, щоб пенсії пенсіонерів зростали,
– заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.
288 депутатів підтримали реформу. Законопроект в редакції комітету підтримують "БПП", "Народний фронт", група "Воля народу", частина "Самопомочі" і фракція "Радикальної партії", яка спочатку мала більше 1000 претензій. В результаті з 1 жовтня мінімальна пенсія становитиме 1452 гривні.
Читайте також: Це навіть реформою не назвеш, це урізання витрат на майбутніх пенсіонерів, – Ткач
Підвищення пенсій від 200 до 1000 гривень отримають близько 5 мільйонів людей. Для отримання пенсії з 2018 року людині треба мати 25 років стажу. За 10 років ця цифра – 35 років.
Той, хто не набрав необхідного трудового стажу зможе його докупити. А 2,5 мільйони самозайнятих отримуватимуть мінімалку – 1300 гривень.
Окрім того, депутати скасували вихід на пенсію за вислугою років всім крім, військових і журналістів. Однак, незадоволені зміненням пенсійного законодавства кажуть, що в перспективі, виплати для нових пенсіонерів зменшаться, бо уряд знизив індекс її розрахунку.