Людина завжди прагнула відтворити себе з якогось матеріалу, упевнені науковці з лондонського Музею науки. Вони готують вражаючу експозицію "Зліт роботів".
На відміну від виставок техніки, де показують розумні машини майбутнього, у музеї розкажуть, якими вони були десятки і навіть сотні років тому.
Читайте також: Студенти створили унікального робота, що розмовляє індонезійською мовою
Сучасній людині такі роботи може видатися грудою дротів, але свого часу вони вважалися справжнім досягненням. Один із представлених роботів умів ходити і самотужки тримати рівновагу завдяки штучним м'язам, складеним з проводів, дерева і металу.
У Музеї науки славу пророкують Сайгану, якого розробили в 50-х роках в Італії. Він ходив, рухав руками і навіть умів трощити бляшані банки. Не дивно, що продюсери ставали за ним у чергу, аби використати в телешоу. Якось його навіть залучили до кінозйомок.
Читайте також: Робот, якого не відрізнити від реальної людини: китайські розробники вкотре здивували
Але практичної користі від робота не було і слава поступово згасла. Втім, у Музеї науки з цим не змирилися – двохметрового Сайгана відремонтували і чекають на нову хвилю популярності. Всього ж на виставці у Лондоні представлять сотню роботів.