У Варшаві за жертвами Голодомору відправили поминальну службу. На літургії були присутні посол України у Польщі Андрій Дещиця, дипломати, представники української діаспори. Після богослужіння вони запалили свічки біля пам'ятного знаку жертвам Голодомору на Вольському цвинтарі Варшави.
У Парижі замордованих голодом вшанували ще наприкінці минулого тижня. На акцію пам'яті у центрі французької столиці зібралися представники української діаспори зі всієї країни. Люди поклали квіти до вічного вогню під Тріумфальною аркою та заспівали гімн України.
Вшанували жертв голодомору і у Канаді. В парламенті країни відбувся офіційний захід, який відвідали лідери української громади, дипломати, депутати від різних партій. Крім того пам'ятні заходи пройшли і в різних канадських провінціях та регіональних парламентах.
Читайте також: Як Україна вшанувала пам'ять жертв Голодомору
Моя бабця пережила Голодомор. І вона хотіла, щоб жертв цього злочину не лише вшановували та пам'ятали. Але хотіла, щоб ми зробили усе можливе, аби такий злочин більше ніколи не повторився,
– сказав депутат Законодавчої асамблеї Онтаріо Іван Бейкер.
Згадали мільйони невинно замордованих українців і у США. Так у Нью-Йорку провели молитовну ходу. До колони на вулицях мегаполіса приєдналися посли України у США, в ООН, ветерани АТО, які проходять реабілітацію у Сполучених штатах, а також представники американської влади.
Кожного року я намагаюся бути з вами в цей сумний день. І це для мене велика честь. Я всім серцем вірю, що вшанувати жертв цього геноциду українців наш священний обов'язок,
– заявив лідер демократичної меншості у Сенаті США Чак Шумер.
У Вашингтоні ж представники української діаспори та нашого посольства запалили свічки біля Меморіалу пам'яті жертв Голодомору, а також на подвір'ї українського дип-представництва.
Тим часом до 85 річниці трагедії Голодомор актом геноциду українців визнав ще один американський штат – Мічиган. Він став 7 штатом, який ухвалив відповідну резолюцію. Найближчим часом це може зробити і американський Конгрес. Проект документа про визнання Голодомору геноцидом українського народу на початку листопада представили у Палату представників.