У вересні 2015 року нікому невідомі активісти створили благодійну організацію "Міжнародні антикорупційні суди України". За гучною вивіскою сховалися автори сотень листів до найбільших українських підприємств, які займаються переважно імпортом та експортом.

Читайте також: Які жахливі методи використовує нова поліція для викриття злочинів

Спочатку, невідомі "активісти" пропонували свою "допомогу" в обмін на пожертву, у тих, хто відмовлявся – починалися проблеми. "Міжнародні антикорупційні суди" закидали запитами та позовами з вигаданими звинуваченнями сотні українських державних органів та десятки закордонних установ: від Бразилії до Індонезії, від США до В’єтнаму.

Їхніми руками партію ліків Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу зупинили у В’єтнамі, а сінгапурські інвестори зупинили інвестиційний проект, вартістю в 150 мільйонів доларів в порту "Південний" на Одещині.

Звичайна громадська організація, якісь там благодійний фонд. Це як структура – ніщо, але ті дії, які були зроблені ними, та реакція, яка була – вона принесла величезну шкоду компанії,
– вважає генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов.

Формально керівником організації значиться Руслана Броніна, але на суди з’являється Анатолій Місяць, який представляється "головою ради директорів "Міжнародних антикорупційних судів". Він – доволі відомий та скандальний діяч і саме від нього тягнуться ниточки зв’язків Фонду до представників Радикальної партії.

Чому сумнівних благодійників не здатний зупинити прем’єр-міністр і знайти поліція? Як виглядають незвані "активісти", скільки вони коштують українцям та які сліди залишили в своїх біографіях – дивіться у журналістському розслідуванні програми "ЦРУ".