Таку думку сайту "24" висловив директор Центру суспільних відносин Євген Магда.

На переконання політичного експерта, як би пафосно це не звучало, тисячі наших громадян віддали життя за Українську державу. І це серйозний фактор для консолідації політичної нації, який матиме суттєвий вплив і далі.

Крім того, говорячи про здобутки України за останні три роки, Євген Магда підкреслив, що постав такий елемент державності, як українське військо.

Збройні сили України реально існують, функціонують і реально діятимуть у момент загрози. Допомога українців нашим Збройним силам, особливо в найтяжчі моменти протистояння на сході держави – в 2014 році – свідчить про зміни, які відбулися в нашій державі, наскільки ми стали інакше до цього ставитися,
– зазначив Магда.

При цьому політолог наголошує, що ситуацію треба розглядати в динаміці і розвитку. Зокрема, зауважує Євген Магда, два роки тому йшла мова про те, щоб відбувалися політичні маневри навколо перспектив впровадження "Мінських угод-2". І це викликало серйозний протест у суспільстві. Наразі, зауважує він, Мінські домовленості сприймаються, як фактор виграшу часу для України.

"Українцям треба навчитися сприймати реальність із певною глибиною. Не як чорно-білу картинку, а, як 3D-зображення. Життя більш об’ємне, складне і ставить багато викликів. Не все зроблено, чого б хотілося. Але треба усвідомлювати, що серйозні перетворення в державі не здійснювалися 20 років. Тому те, що зроблено за кілька років, в хорошому сенсі, вражає. Хоча відомий вислів: "Для перемоги зроблено недостатньо, якщо зроблено не все", – актуальний", – наголосив Євген Магда.

Політичний експерт також відзначив, що в українському суспільстві відсутня монолітність думок щодо ситуації в державі, тому що це властиво тільки тоталітарним режимам. Але, вважає він, жити в системі координат: зрада-перемога – складно.

Треба шукати не тільки приводи говорити про зраду, але й усвідомлювати, що є зміни. Українці вистояли в умовах несподіваної і підступної агресії з боку Росії. І цей факт позитивний, і про нього не треба забувати,
– наголосив Євген Магда.

Читайте таткож: Мінус 10 мільйонів: як змінювалась демографічна структура України за часи незалежності