Територія на кордоні між Україною і невизнаним Придністров'ям надійно захищена з початку повномасштабного вторгнення Росії. Про це в етері телемарафону повідомила керівниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк.

Дивіться також Росіяни майже не використовують тактичну авіацію: Гуменюк розповіла про ситуацію на Півдні

Ситуація під контролем

Днями у так званому Придністров'ї місцеві "депутати" усіх рівнів зібралися на з'їзд. Вони заявили, що Молдова розв'язала проти невизнаної республіки "економічну війну".

Посадовці також звинуватили Кишинів у тому, що він навмисно блокує переговори з Тирасполем. Тому, вони вирішили звернутися за допомогою до Росії.

У мережі одразу з'явилася інформація про те, що такі події на окупованій території Молдови можуть загрожувати й Україні. Однак Наталія Гуменюк зазначила, що загалом ситуація під контролем Сил оборони.

Що стосується ділянки кордону з невизнаним Придністров'ям, то вона надійно захищена, укріплена, а її оборона складена ще на початку повномасштабного вторгнення і весь цей час забезпечується Силами оборони,
– розповіла вона.

За словами керівниці, Україна від самого початку повномасштабного вторгнення Росії усвідомлювала, що цей напрямок несе небезпеку, тому було ухвалено рішення зміцнити його.

Зараз ми можемо сказати, що нічого більшого, ніж інформаційні вкидання, це не несе. Той контингент, що в "ПМР", нами повністю вивчений. Ми знаємо, як йому протидіяти, ми готові. Але критичної загрози той контингент не несе,
– додала Гуменюк.

Що відомо про "потенційну загрозу" з боку Придністров'я: останні новини

  • Вдень 28 лютого у так званому Придністров'ї місцеві "депутати" усіх рівнів зібралися на з'їзд та звернулися по допомогу до Росії через "економічну блокаду" з боку Молдови. Відомо, що на з’їзд у Палаці Республіки в Тирасполі зібралося близько 650 делегатів.
  • Речник уряду Молдови Даніел Воде відреагував на це та заявив, що немає небезпек ескалації та дестабілізації ситуації у цьому регіоні Молдови.
  • Представник ГУР МО України Андрій Юсов заявив, що прохання невизнаного Придністров'я до Росії про захист від Молдови не було тим результатом, на який чекав Кремль.
  • На тлі цієї ситуації Володимир Зеленський зустрівся з президенткою Молдови. Мая Санду та український лідер обговорили події у невизнаному Придністров'ї та спроби Росії дестабілізувати становище там.
  • Водночас в Євросоюзі активно стежать за розвитком подій. Єврокомісія перебуває у постійному контакті з урядом Молдови. За словами Пітера Стано, Євросоюз закликає обидві сторони до конструктивного діалогу.