Конкурс до Верховного суду у розпалі. Позаду залишились іспит та психологічні тести, після яких відсіяли близько 200 кандидатів. Попереду – останній і найголовніший етап – співбесіди.

Окрім балів від комісії, яка проводить індивідуальне спілкування з кандидатами, свій вердикт оголосить також Громадська рада доброчесності (ГРД). Щоб подолати так зване "вето" ГРД, 11 із 16 членів Вищої кваліфікаційної комісії мають проголосувати на користь кандидата. Лише у цьому разі учасник потрапить до фінального рейтингу. Попри це, за тиждень співбесід тільки одиниці суддів відповідають всім критеріям, серед яких – відомі всім судді.

Павло Вовк

Одним із кандидатів до Верховного суду є одіозний служитель Феміди Павло Вовк. На його рахунку хороші бали за іспити, проте негативний висновок від Громадської ради доброчесності. Передусім, суддю звинувачують в неоднозначних політичних зв'язках. Зокрема, Павло Вовк є колишнім помічником Сергія Ківалова, який ще не втратив владу над судовою системою. Окрім цього, у 2016 році суддю помітили у компанії народного депутата Олександра Грановського, якого вже давно охрестили "наглядачем над законниками".

Всі звинувачення суддя спростовує. Окрім цього, викликає безліч питань декларація Павла Вовка, в якій зареєстровано золоті годинники, колекції картин, монети часів Російської імперії. Також із зарплатою 230 тисяч гривень за рік суддя має змогу відпочивати за кордоном 8 – 9 разів.

Читайте також: Як монарх Петропавлівської Борщагівки нажився на лісі. Розслідування ЦРУ

Нінель Маринчак

Члени Громадської ради правосуддя встановили незаперечні факти невідповідності доходів і майна Нінель Маринчак. Найбільше питань до судді викликала не декларація, а відсутність в ній статків синів. Зокрема, Олега Маринчака, який 10 років тому став сусідом екс-президента Віктора Януковича. Земельна ділянка та будинок на 650 квадратних метрів, чималий офіс у центрі столиці та 4 земельні ділянки – такими статками володіє син Нінель Маринчак. Попри це, дорогу нерухомість хлопець придбав у 22 роки.

Сама ж суддя є власником двох квартир в Києві, земельної ділянки та престижного автомобіля. Нінель Маринчак не надала відповіді щодо купівлі чималих земельних ділянок та елітної нерухомості, проте так і не отримала відмови від Вищої кваліфікаційної комісії.

Олена Ганечко

Справа пасинка Дмитра Фірташа, який на смерть збив двох людей та уникнув покарання, стала справжнім клеймом для судді Олени Ганечко. Служитель Феміди не винесла запобіжний захід у зв'язку із поганим самопочуттям підсудного. Зрештою, чоловік втік за кордон.

Окрім доленосного рішення, у декларації Олени Ганечко виявили ряд невідповідностей. Це стало причиною відмови Вищої кваліфікаційної комісії.

Олег Голяшкін

На співбесіді суддя не зміг дати відповіді ані на питання про останню прочитану книгу, ані про посаду матері. Сам Олег Голяшкін не є власником нерухомості, проте його мама колись володіла 7 апартаментами в Ялті, а зараз – 2 квартирами в престижному районі Києва.

Які відомі судді є кандидатами до Верховного суду та що приховують служителі Феміди від громадськості – дивіться у журналістському розслідуванні програми "ЦРУ".