Тільки 31 депутат проголосував за відставку Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Але це не вотум довіри, як він намагається нас переконати. Це діагноз українському парламенту, який закільцьований круговою порукою, а політична система залишається головним корупційним інкубатором.
Читайте також: Пол Манафорт – політтехнолог, який обслуговував найодіозніших диктаторів у всьому світі
Арсен Аваков – чи не єдиний чиновник, який залишився у владі на своїй посаді, яку він обійняв після втечі Януковича. Але замість тотального очищення системи від мовчазних, вірних і часом тупих виконавців волі Януковича, Аваков поставив їх собі на службу.
Наприклад, повністю з команди Януковича походять його підлеглі, що займаються супроводом і протидією акціям протесту. На останні мітинги під Верховною Радою щодо великої політичної реформи було масово звезено бійців Національної гвардії. Свою присутність вони пояснювали тим, що начебто допомагають дотримуватися громадського порядку. Насправді ж, вони часто використовувалися для протидії протестувальникам.
Я особисто декілька разів потрапляв у ситуацію, коли губився у часі – це Україна Януковича, чи вже Україна після Революції Гідності. Бо Нацгвардійці разом з поліцією, всупереч Конституції та законам, блокували мене та інших активістів, коли ми намагалися занести на площу перед парламентом елементарні намети, пластикові меблі або просто динаміки з посилювачами звуку.
А тепер найцікавіше. Хто ж керує управлінням громадської безпеки Нацгвардії, яке і супроводжує всі такі акції протесту? Його звати Володимир Гриняк. Цій людині, уявіть, висунуто підозру в справі Майдану. Сталося це ще рік тому, але від приходу Авакова в МВС і дотепер його ніхто не звільнив. Навіть більше, він отримав нашим з вами коштом квартиру, а потім і звання генерал-майора.
Читайте також: Махінації народного депутата з банками
В часи Януковича та Захарченка цей самий Гриняк був одним з керівників Департаменту громадської безпеки МВС України. Дану посаду він займав під час Революції Гідності, з листопада 2013 року по лютий 2014 року.
Діяння Гриняка були вивчені Департаментом спеціальних розслідувань Генпрокуратури. Його підозрюють у вчиненні злочинів, передбачених за шістьма статтями Кримінального кодексу – це і незаконне фінансування, тобто видача грошей, "Беркуту" на Майдані, і незаконне перешкоджання проведенню мітингів, і організація перевищення повноважень підлеглими йому працівниками влади, які спричинили тяжкі наслідки.
Цікаво, що після приходу Авакова, розуміючи, що Гриняк не пройде переатестацію в органах Нацполіції, його без шуму та пилу перевели в Національну гвардію. А його посаду в поліції обійняв – як думаєте, хто – його ж колишній підлеглий за часів Захарченка Ігор Бабич. Він займається зараз тими ж самими питаннями протидії акціям протесту.
Слідство вважає, що і Гриняк, і Бабич, і ще один чинний співробітник Нацполіції на прізвище Серединський, у часи Майдану брали участь у координації силовиків, зокрема, "Беркуту". Робили це і під час штурму Майдану вдень 18 лютого, і впродовж нічного штурму 19 лютого 2014 року. Про це дали викривальні свідчення командири Рівненського, Чернігівського, Черкаського та Кіровоградського "Беркуту". Серединський і Гриняк телефоном, перебуваючи на нараді силовиків у Жовтневому палаці, давали вказівки командирам підрозділів "Беркуту". На тій же нараді було вирішено силою звільняти Майдан від громадян.
Це також підтверджують і телефонні з’єднання 18-19 лютого 2014 року. Так, впродовж доби Гриняк отримав 39 вхідних дзвінків від заступника Міністра внутрішніх справ Ратушняка. Після чого він передавав вказівки командирам регіональних підрозділів "Беркуту".
Читайте також: Який вплив на українську політику має Аваков
Цікаві свідчення командира "Беркуту" Київської області. Він зізнався, що протягом Революції гідності в кабінеті нинішнього аваківського командира Гриняка він отримував гроші у розмірі 600-800 тисяч гривень для передачі особовому складу. Це було тіньове фінансування для забезпечення особистої лояльності та відданості "Беркута" тогочасному режиму. Відомі навіть суми – по 5 тисяч призначалось офіцерам і по 3 тисячі рядовим. Він також був очевидцем отримання коштів іншими командирами регіональних підрозділів "Беркуту".
Уже після Майдану, коли Аваков забрав Гриняка і Бабича до себе у Нацгвардію та Нацполіцію, слідчі виявили новий злочин – їхню змову, з метою підробки дозволів на зброю для високопосадовців та підробляння підписів. Але Аваков не розпочав навіть службового розслідування за даними фактами, на кажучи вже про звільнення цих діячів. Можливо, тому що сам був організатором цих незаконних дій?
У вересні цього року Гриняк порушив підписку про невиїзд, яка була обрана йому як запобіжний захід. Без дозволу слідчого, що розслідує діяння на Майдані в 2014 році, підлеглий Авакова виїхав до Львова. Мета – особисто на місті займатся координацією дій силовиків при поверненні Михайла Саакашвілі в Україну.
Насправді, такою безкарністю та відвертим нехтуванням закону Аваков грається з вогнем. Злочинність зростає, корупція процвітає, а очищення системи навіть не розпочиналося. І від хвилі народного гніву не захистять навіть вірні прислужники режиму Януковича. Доведено Захарченком.