Кандидати на премію
– Є дві номінації: Книга року ВВС-2015 та Дитяча Книга року ВВС-2015. Дитяча премія існує вже 4-ий рік завдяки співпраці з Культурною програмою Європейського Банку Реконструкції та Розвитку. До короткого списку на премію Книга року потрапили – Артем Чапай "Понаїхали", Василь Махно "Дім у Бейтінг Голлов", Юрій Винничук "Аптекар", Андрій Любка "Карбід" та Валерій Шевчук "Порослий кульбабами дворик".
– До короткого дитячого списку потрапили: Андрій Бачинський "140 децибелів тиші", Антон Сіяника "Івасик Телесюк", Оксана Лущевська "Мені не потрапити до "Книги рекордів Гіннеса".
Вплив Майдану та війни на літературу
– Письменники звісно ж реагують на останні події в країні. Це дуже добре видно по довгому списку, але у фінал потрапили ті книги, над якими працювали довгий час. Адже проза не терпить швидкої реакції. У довгому списку є книга Руслана Горового "Казки на ніч" – це історії життя військових і цивільних на Донбасі, ветеранів, які повернулися до звичайного життя і зрозуміли, що нічого не змінилося. В Ірен Роздобдько "Ґудзик-2" весь кінець присвячений подіям на Майдані. Є книга донецького письменника Олексія Чупи "Акваріум" – антиутопія, своєрідна алюзія на режим Януковича.
Маю надію і підозру, що через 50-100 років читатимуть Сергія Жадана, зокрема, його роман "Ворошиловоград", який того року отримав премію.
– З’явилося багато патріотизму в літературі, але часто якість цієї літератури потребує кращого.
Читайте також: 24 сучасних українських письменники, яких варто прочитати