Лінію зайнято, або мережу перевантажено. Таке повідомлення на екранах своїх телефонів кожної новорічної ночі бачать мільйони українців. І все тому, що з першої ж хвилини після 12–ої в усіх з'являється просто нестримне бажання повідомити своїх близьких, що за їх годинником вже розпочався новий рік.
Читайте також: У КМДА розповіли, які зміни чекають на киян на новорічні свята
А масові обдзвони – це як національний флешмоб. Тільки мотивація таких привітань у кожного своя.
Кожна мобільна вежа обслуговує обмежену кількість абонентів. Тому коли охочих поговорити телефоном виявляється більше, ніж передавач здатний опрацювати – зв'язок починає підвисати.
Інтернет не вантажиться, а дзвінки перериваються. І щоб уникнути таких збоїв, в місцях масових гулянь оператори вже облаштували мобільні базові станції. Такий досвід вже зарекомендував себе під час євробачення.
Вона автономна, тут є кондиціонер, тут є блок живлення та акумуляторні батареї. У випадку перепадів напруги, або ще щось, вона може автономно працювати. В новорічну ніч буде зв'язок,
– заявив керівник групи експлуатації мережі Lifecell Віталій Добровольський.
Останні роки, мобільні оператори, всі як один фіксують різке перетікання з голосового трафіку в передачу даних. Люди все рідше дзвонять і все частіше використовують інтернет для скайпів, вайберів чи інстаграм. А щоб передавачі між собою краще комунікували, оператори почали впроваджувати найновіші технології, в тому числі й штучний інтелект.
"На мережі в усіх великих містах, введена платформа СОН (Self Optimizing Network). В локаціях, де перебуває скупчення народу, система сама переоптимізує мережу для того, щоб максимально збільшити кількість абонентів на сотах", – переконаний технічний директор Vodafone Україна Євген Фрунза.
Чому перевантаження на Новий рік – це не найважчий тест драйв – дивіться у сюжеті.