Про це сайту "24" розповів військовий експерт Олег Жданов.

Читайте також: Протистояння на сході України не може бути вирішене за допомогою зброї зі США, – Німеччина

За словами експерта, Путін поставив собі плюс в іміджі "миротворця", розігравши спектакль з обміном полоненими. А в Росії зараз розпочалася президентська передвиборча кампанія.

Путін показав, що він – "миротворець" – подзвонив і домовився про обмін полоненими. Причому міняли начебто "своїх на своїх". Тобто Путін ще раз спробував показати, що це "внутрішній громадянський конфлікт" в Україні, і "Росії там немає". Тому зараз йому не вигідно псувати імідж,
– зазначив Жданов.

Читайте також: Летальна зброя та нові санкції можуть переконати Путіна, що час не на його боці, – Вершбоу

Крім того, на думку військового, з такою щільністю американських розвідслужб в Україні якщо почнеться військова напруга на сході, то буде зрозуміло, хто насправді віддає накази і стріляє.

А ось восени, коли в Росії закінчиться Чемпіонат світу з футболу і наближатиметься січень 2019 року – коли вийде термін дії газових контрактів між Україною і РФ – ситуація може змінитися. Адже дуже важливою є ціна транзиту газу через Україну, яка впливає на відпускну ціну. Тоді за Україну візьмуться конкретно і Росія, і найбільший споживач газу Німеччина, щоб підписати вигідні для себе нові газові угоди,
– переконаний Олег Жданов.

Нагадаємо, 27 грудня відбувся обмін полоненими між Україною та терористами. Серед 74 звільнених українців 16 перебували в полоні луганських терористів, ще 58 – у полоні донецьких бойовиків. Загалом Україна мала передати бойовикам 306 осіб, однак частина із них відмовилась повертатись на окуповані території. 73 звільнених українців повернулися на підконтрольну Україні територію, лише одна жінка вирішила залишитися на окупованих територіях через родину.

Незважаючи на згоду про Різдвяне перемир’я, бойовики продовжують обстрілювати українські позиції. На Різдво у зоні АТО загинув військовослужбовець Василь Гринь. Хлопець був родом із Закарпатської області. Лише тиждень тому йому виповнився 21 рік.