Росіяни позиціювали вертольоти К-52 як "аналоговнєтні", а насправді вони не відповідають тим характеристикам та не можуть виконувати спектр завдань, про який розповідали пропагандисти. Військовий льотчик 1-го класу, підполковник ЗСУ Євген Соловйов розповів 24 Каналу, на яку насправді рівні російська авіація.

Варте уваги Нас врятувала іграшка "жирафчик": відверте інтерв'ю з пілотом ЗСУ

"Кращі за наші, але гірші за Західні"

Як зауважив Соловйов, немає такої зброї чи техніки, яку неможливо збити. Під час виконання бойових завдань будь-яке озброєння буде знищуватися.

У перших днів вторгнення у росіян справді було дуже багато прорахунків щодо застосування гелікоптерів. Насамперед вони не виконували завдання для повного придушування нашої ППО, у них не було повної переваги у повітрі й наші винищувачі також збивали їх.

Зокрема, про це свідчить легенда про "Привида Києва", який захищав столицю та збивав "аналоговнєтні" винищувачі росіян, які, хоч, були справді значно сучаснішими та ефективнішими,
– мовив підполковник ЗСУ.

Також і їхні гелікоптери Ка-52, хоч і не відповідають заявленим характеристикам, але те озброєння, яке є у них в наявності, на жаль, є набагато сучаснішим, ніж те, яке є у нас на сьогодні.

"Якщо порівнювати їх із західними вертольотами – то це, звісно, небо і земля. Ка-52 гірші, ніж ті ж Viper чи Apache", – додав військовий льотчик 1-го класу.

Україна поступово знищує російську авіацію

  • Вночі 8 червня ГУР МО уразило два російські винищувачі Су-57 на аеродромі "Ахтубінськ". Кількість так званих літаків 5-го покоління у росіян мізерна, тому через страх Су-57 жодного разу не перетнули лінію українського повітряного простору.
  • Воїни-зенітники 110 ОМБр 11 червня знищили ще один Су-25 ворога на Покровському напрямку. У бригаді жартують, що в росіян у льотчики йдуть виключно суїцидники.
  • Одним з найзнаковіших досягнень Повітряних сил є знищення російського літака радіолокаційного виявлення А-50 у січні 2024 року. Днями стало відомо, що вороже повітряне судно було уражене за допомогою ЗРК Patriot.