На території тимчасово окупованого Криму окупантам вдалося відновити роботу поромної переправи, яку раніше було пошкоджено внаслідок удару Збройних Сил України. Про це розповів речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук на брифінгу.

Дивіться також Російське судно зайшло в Маріуполь: Плетенчук сказав, що це може означати для України

Чи працює переправа у Криму

Так, я можу констатувати, що вона зараз працює,
– заявив речник Військово-морських сил ЗСУ.

За його словами, російські загарбники вже активно використовують поромну переправу для забезпечення угруповання військ на південному напрямку.

Що цьому передувало

  • Проти 30 травня у Керчі в окупованому Криму місцеві жителі чули щонайменше 10 вибухів. Власне, в районі Кримського мосту. Згодом стало відомо про ураження поромної переправи та інші проблеми, що спіткали російських загарбників.
  • Варто зазначити, що в Генштабі ЗСУ підтвердили, що в результаті атаки суттєвих пошкоджень зазнали два пороми, які здійснювали залізничні та автомобільні перевезення. Один із них сів на мілину, чим заблокував функціонування всієї Керченської переправи.
  • Зазначалося, що погіршення пропускної здатності залізничної переправи майже напевно спричинило значні тимчасові перебої в російських військових логістичних операціях і, потенційно, в постачанні палива до Криму.
  • За словами Дмитра Плетенчука, поромна переправа була для росіян головним способом логістики до Криму, оскільки залізниця в окупованих українських південних областях ще будується. Тому, він виконував саме цю функцію.