Про це розповіли народні синоптики Володимир Деркач і Леонід Горбань, передають "Факти".

Читайте також: Частину України засипало снігом до 15 сантиметрів: фото та відео

За їхніми словами, хоч у грудні українці зможуть побачити сніг, по-справжньому зимової погоди очікувати не варто.

"Погода почне змінюватися в останній день листопада – з південних областей. Вже 1 грудня потепління дійде до півночі країни. Температура підвищиться на 3-5 градусів. Водночас в Україну прийде сніг, який у перші два дні грудня очікується по всій країні, крім заходу", – розповів Білик.

За його словами, з 3 грудня опади припиняться, але холод не піде в країни. Вже з 4 грудня, починаючи із західних областей, в Україні потеплішає: очікується денна температура близько 0, а нічна – від 0 до мінус 5 градусів морозу.

Деркач додав, що до кінця першої декади грудня варто очікувати похолодання на кілька днів, однак сильні морози до кінця цього року малоймовірні.

Друга десятиденка грудня в Україні почнеться з потепління, яке триватиме аж до 20 числа. При цьому підвищення температури буде супроводжуватися невеликими опадами у вигляді дощу і мокрого снігу. Третя декада першого зимового місяця почнеться з різкого зниження температури. Але воно буде нетривалим, на зміну прийде потепління. Сильного морозу не буде до кінця 2018 року,
– заявив синоптик.

Окрім того, Леонід Горбань наголосив, що "температурні гойдалки", які очікуються в грудні, будуть тривати і в січні. За його словами, справжня зима прийде в Україну приблизно після Різдвяних свят – через два тижні після початку 2019 року.

"Через те що незначні похолодання будуть змінюватися потеплінням, справжньої зими в грудні чекати не варто. Сніг випаде в останніх числах грудня і пролежить до перших днів січня 2019 року. Потім він почне танути, оскільки в першій половині січня також очікуються температурні скачки від морозів до потепління. Нормальна зима в Україну, за моїми розрахунками, прийде не раніше 16 січня", – зауважив синоптик.

Нагадаємо, 14 листопада у Києві випав перший сніг у цьому сезоні. Місто виявилось неготовим до такої погоди, тож столиця погрузла в автомобільних заторах. За даними київської міської влади ситуація ще печальніша: у місті сталися 300 ДТП. 70% з них – через масовий виїзд авто на літніх шинах.

Загалом через снігопад в Україні протягом середи, 14 листопада, сталося 1358 дорожньо-транспортних пригод, в яких загинули 11 людей та ще 96 постраждали.