Тому запропонували проект комплексного життєзабезпечення майбутніх матерів та дітей, які проживають у радіоактивно забруднених регіонах.
“Існує комплексний підхід у реалізації даного проекту у створенні умов для того, щоб перешкоджати проникненню радіонуклідів в організм людини з продуктами харчування, розробляти технологію отримання чистих продуктів, інформаційне забезпечення і підготовку людей до зони”, - каже доктор медичних наук Юрій Бандажевський.
Проект реалізовуватимуть в Іванківському районі Київської області, який є рекордсменом з дитячої смертності. Ще гірша тут ситуація з тими, хто дітей народжує. Медики констатують: працездатному і дітородному населенню у 70-ті роки минулого століття жилося легше.
“Понад 70% - це були смерті від травм, отруєнь та інших нещасних випадків. І невеликий відсоток - від хвороб. І ми бачимо, що ситуація змінилась - практично лише 25% помирають від травм, отруєнь, нещасних випадків, і всі інші - від хвороб” - констатує головний лікар Іванківської районної лікарні Оксана Кадун.
Профінансувати проект із захисту репродуктивності району спробують французи. Поки що планують назбирати кошти на сучасну лікарню в Іванківському районі.
“Окрім лікарні, майже 20 регіонів Франції хочуть налаштувати систему довгострокової фінансової підтримки українських регіонів, що постраждали від аварії на ЧАЕС. Віримо, нашу ініціативу підтримають Італія та Німеччина, з якими ми теж ведемо перемовини”, - сказав професор (Франція) Лоран Жербо.
Наразі в районі проживає трохи більше 30 тисяч населення. Кожна третя вагітність у ньому потребує особливого медичного нагляду.