Фіала написав, що зауважив, нібито президентові Зеленському не подобається публічна позиція самого бізнесмена та видання "Новое время", головним інвестором якого є компанія Фіали.

Дивіться наживо: Пресмарафон Зеленського: онлайн

Чеський бізнесмен наголосив, що на редакційну політику НВ він "не впливає і не хоче впливати".

Ваші попередники також хотіли чути тільки позитивні коментарі в свою сторону і погано ставилися до конструктивного фідбека від бізнесу. Вони не бажали бачити недоліки роботи своєї команди. До чого це призвело, ми бачили: один поїхав з країни, другий провально програв вибори,
– наголосив Фіала.

Він навів приклади реакції попередніх президентів на свою позицію:

► За відкриту позицію щодо податкового тиску і впливу олігархів Янукович у 2012 році наклав 320 мільйонів податкових штрафів на Dragon Capital.

► За заяву 2014 року про те, що в партії Порошенка продаються місця, той за якийсь час організував кілька кримінальних справ щодо Фіали.

І ось Фіала побачив у реакції Зеленського на запитання Верстюка, що президенту чинному "теж щось не подобається в моїх коментарях щодо сьогоднішньої влади".

Фіала відповів на головні закиди Зеленського

Томаш Фіала – генеральний директор української інвестиційної компанії Dragon Capital (заснована у 2000 році), яка інвестувала в Україну понад 400 мільйонів доларів. У 2014 році заснував видання "Новое время", новинний сайт і "Радіо НВ". Окрім цього Фіала є президентом Європейської бізнес-асоціації, членом правління Transparency International Ukraine та власником "Центру економічної стратегії", VoxUkraine і VoxCheck.

Іноземна власність ЗМІ

"Вам не подобається, що українським медіа володіє громадянин Чехії. Дозвольте зауважити, що ні в Україні, ні в Євросоюзі, куди ми разом з вами рухаємося, обмежень на володіння медіа немає. Таке обмеження є в Росії, Путін ввів його в 2016 році", – зазначив Фіала.

Якщо ви вирішите, що Україні варто наслідувати цей приклад, то я не буду продавати НВ українським олігархам за гроші, вкрадені з бюджету, а віддам безкоштовно колективу, щоб НВ залишилося таким же незалежним і якісним як зараз,
– наголосив бізнесмен.

Читайте також: Ситуація складна, – Зеленський підтримує заборону продажу землі іноземцям

Ведення бізнесу

"Ви сказали, що створена мною з нуля у 2000 році компанія Dragon Capital складається з активів, придбаних після втечі Януковича. Смію вас запевнити, що це неправда, і жоден актив ми не придбали у Януковича або його оточення", – обурився Фіала.

Читайте також: Пресмарафон Зеленського: головні тези, про що говорив Президент України

Чеський паспорт

"Я живу в Україні вже 23 роки з паспортом громадянина Чехії, де я народився. Паспорт у мене один і залишиться один, чеський. Радий, що багато українців в такому ж статусі спокійно живуть, займаються бізнесом і інвестують в Чехії та інших країнах Євросоюзу", – наголосив бізнесмен.

Хочу побажати вам успіхів на посту президента. Сподіваємося, що і в прийнятті рішень, і в озвучуванні висновків ви будете покладатися на правду,
– підсумував Томаш Фіала.