Розробкою її концепції, а в подальшому й нової редакції Конституції, займатиметься науково-експертна група. Очолити її, на думку Глави держави, повинен перший Президент України Леонід Кравчук. Мовляв, і досвід відповідний у нього є, і загальне бачення роботи правильне.
“Він мені доволі “підступно” розповів як це можна організувати, тому я прийняв рішення підтримати цю ініціативу”, - сказав Президент України Віктор Янукович.
Сам же Кравчук вважає, що Конституційна асамблея має бути деполітизована. Відтак, на чолі треба ставити громадського діяча. Склад її повинен бути не більше 150-ти людей, з яких лише чверть становитимуть політики. Засідатимуть вони двічі або тричі на рік і обговорюватимуть напрацювання науково-експертної групи. Тобто швидких результатів годі чекати.
“Я наберусь сміливості сказати, Віктор Федорович: думаю, що розглядати цей проект вже буде нова Верховна Рада. Ну, подивимось. Але, скоріше, та Верховна Рада, яка буде обрана в 12 році”, - сказав Президент України, 1991-1994 рр. Леонід Кравчук.
Що би політики не говорили про широке залучення громадськості до майбутнього конституційного процесу, основну скрипку в ньому все одно гратимуть політики, переконані експерти.
“Є хороша ідея, щоб Конституцію написали не політики, але ж можна піти іншим шляхом - можна створити якийсь комітет, в нього назначити тих, тих, тих, взяти когось з експертів для того, щоб були там обличчя, для того, щоб сказати - ось вони є. Який це матиме реальний вплив? Вони можуть написати будь-який проект змін до Конституції, який, зрештою, буде обрубаний на горі”, - вважає науковий директор Школи політичної аналітики НаУКМА Олексій Гарань.
Отже, старт процесу переписування Основного закону країни вже дали. Головне, щоб наснаги його завершити вистачило, підсумовують експерти.