Із відповідним депутатським зверненням лідер "Фронту Змін" звернувся до Генерального прокурора 15 лютого.
Арсеній Яценюк зазначив, що 25 січня Чернівецька міська рада затвердила свій регламент. Цим рішенням було звужено повноваження міського голови і розширено повноваження депутатів. "Цими рішеннями міська рада фактично скасувала місцеве самоврядування в Чернівцях", - зазначив він.
Яценюк зазначив, що з метою недопущення порушення Конституції голова Чернівецької міської ради наклав вето на ці рішення. Проте 10 лютого міськрада подолала вето.
"В Україні фактично встановлюється депутатське свавілля. Депутати Верховної Ради самі собі продовжили повноваження на півтора року. Більшості в місцевих радах, утворені навколо Партії регіонів, виявилися достойними своїх "старших" братів з Верховної Ради - вони прибирають до рук всю владу в регіонах. Прикро, що до рішення у Чернівецькій міській раді долучилися політичні сили, які декларують свою опозиційність. Всім відомо, що без трьох голосів від "Свободи" "регіоналам" не вдалося б протягти це рішення", - сказав Яценюк.
Він зазначив, що депутати урізали права мера міста, якого підтримала 65% чернівчан, на користь секретаря ради - представника Партії регіонів, яка набрала на виборах у Чернівцях в чотири рази менше. Цим вони позбавляють Чернівці самоврядування.
"Якщо не зупинити цей процес сьогодні, завтра місцеве самоврядування в Україні стане порожнім звуком. Відповідно до закону "Про прокуратуру", саме на цей орган покладено нагляд за додержанням і застосуванням законів. Тому я вважаю, що генпрокурор має зупинити процес знищення самоврядування і внести протест на дії Чернівецької міської ради", - підсумував Яценюк