Від чого залежить процес реінтеграції Донбасу

Наразі немає чіткого розуміння, як буде відбуватися реінтеграція Донбасу, оскільки існує низка незалежних чинників, включаючи економічний, політичний і геополітичний. Про це міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив в інтерв'ю "Новинам Донбасу".

Цікаво Я готовий до будь-якого формату, щоб повернути території та людей, – Зеленський про діалог з РФ

"Все залежить від сценаріїв розвитку подій, які будуть і можуть відбуватися. Вони дуже різні. Вони залежать від різних факторів, і на жаль, не всі вони залежать від України... І в залежності від цього, ми готуємося до різного розвитку подій: короткострокові, середньострокові, довгострокові. У мене в голові сьогодні близько 12 сценаріїв розвитку подій. Від негативних до позитивних", – наголосив міністр.

За його словами, початок деокупації може відбутися протягом року, "а може і не відразу". Оскільки важливо розуміти, що на відновлення зруйнованої інфраструктури Донбасу, зміни поколінь людей та прийняття один одного потрібні десятиліття.

"За 6 років уже пройшла ідеологічна зміна, "промивання" мізків, ми пішли кудись далі зі своїми демократичними поняттями, сприйняттям суспільства, цінностями, а там ці цінності або втрачені, або не знайдені. За великим рахунком, там ще залишилася модель Радянського Союзу з точки зору сприйняття", – підсумував Резніков.

окуповані райони донбасу, війна на донбасі
Окуповані території Донбасу та лінія розмежування / Інфографіка 24 каналу