Проте не всі вибухи у Росії приписують Україні. Чому так, про це розповів російський правозахисник Марк Фейгін ексклюзивно в ефірі 24 каналу.

До теми "Хлопок" вже і на Сахаліні: потужна пожежа охопила російську електростанцію неподалік Японії

Ба більше, навіть вибухи російські пропагандисти бояться називати вибухами. Для них це – "хлопки". За словами Фейгіна, для цього є 2 пояснення:

  • якщо Росія оголосить, що це результат дій української сторони, то це багато до чого зобов'язує.

"Грубо кажучи, тоді потрібно відповідати усіма засобами та видами озброєння, згідно з доктриною безпеки. Це створює багато проблем. Тоді потрібно оголошувати мобілізацію та війну. Кремль до цього не готовий", – пояснив правозахисник.

  • друга причина полягає в тому, що Кремль для себе ще остаточно не вирішив, чи варто провокувати населення.

"Так звана "спецоперація" так виглядає, наче це десь далеко і не має жодного стосунку до Росії. Тобто, вони хочуть уникнути всередині Росії панічних реакцій", – додав Фейгін.

Марк Фейгін про вибухи на території Росії: дивіться відео

Вибухи в Росії: головні новини

  • 4 березня у селі Тьоткіне Курської області вибухнув склад боєприпасів. Офіційні кремлівські джерела кажуть, що це через "порушення техніки безпеки".
  • Зранку ж, 27 квітня, у російському Курську пролунали вибухи. Тоді ж у прикордонних містах Росії їх теж бачили та чули.
  • У ніч на 25 квітня у російському Брянську спалахнули 2 масштабні пожежі: на нафтобазі та у військовій частині. Це стало вже не першими випадками займання критично важливих об'єктів інфраструктури у Росії за останній час.
  • "Хлопки", як це називають росіяни", були й у Воронежі й Бєлгородській області.
  • Російська пропаганда спробувала покласти відповідальність за деякі з цих подій на ЗСУ. Однак про цей вкид українців наперед повідомили.
  • За словами радника глави ОП Михайла Подоляка, причини вибухів можуть бути різними, аж до божественного втручання.

Як експерти коментують вибухи у Росії

Зауважимо, що на території Росії значно зросла кількість вибухів за останній період, а фахівці трактують їх першопричини по-різному. Наприклад, радник голови Офісу Президента Олексій Арестович припустив, що, ймовірно, у Росії розпочалась партизанська війна.

Натомість керівник Центру військових правових досліджень Олександр Мусієнко переконаний, що російські спецслужби самі організовують такі вибухи. За його словами, такі провокації на території Росії організовують для самих росіян.

А от радник очільники адміністрації президента України Михайло Подоляк пожартував, що такі часті вибухи, зокрема, на складах зброї російської армії, – це "Божественне втручання у справи грішників".