МВС готується захищати кордон від мігрантів

Наразі ситуація на кордоні України та Білорусі є стабільною. Однак завдання правоохоронців зупинити можливий масовий потік мігрантів та не дати їм потрапити в Україну. Про це міністр внутрішніх справ заявив на засіданні Верховної Ради 19 листопада.

Важливо Криза з мігрантами на польсько-білоруському кордоні: Ірак почав забирати своїх громадян

Ми вже пропрацювали можливі напрямки прориву кордону мігрантами, відпрацювали вірогідні сценарії їхніх дій, спланували застосування сил, долучили авіацію,
– повідомив політик.

Він зазначив, що правоохоронці визначили 10 потенційно вразливих ділянок на кордоні. Їхня загальна протяжність становить 270 кілометрів.

Заходи безпеки на кордоні

  • До чергувань залучили 15 вертольотів, 2 літаки та 44 БПЛА;
  • прикордонники провели навчання з опрацюванням різних сценаріїв. За 2 тижні відбудуться польові навчання різних сил засобів для протидії напливу мігрантам;
  • до охорони держкордону залучать тактику ешелонного прикриття. Перший склад буде без зброї, лише у засобах захисту;
  • у разі агресивних дій мігрантів, які загрожуватимуть життю прикордонників, другому ешелону дозволили використовувати вогнепальну зброю.

Прикордонників розмістять у базових точках вздовж кордону. Звідти вони мають досягти критичних точок за 30 – 60 хвилин.

До речі, 19 листопада уряд створить міжвідомчий координаційний штаб протидії міграційній кризі. Невдовзі визначать його склад.

Читайте також Під виглядом "туристів": прикордонники не впустили в Україну 15 мігрантів з Білорусі

Як прикордонники комунікуватимуть з мігрантами

Для інформування мігрантів про неприпустимість перетину кордону України, правоохоронці використовуватимуть мобільні пристрої звукопідсилення. Крім того, українські оператори зв'язку надсилатимуть біженцям попередження у sms англійською та арабською мовами.

Штучною міграційною кризою керують російські спецслужби. Це перший етап, а другий залежить від реакції Євросоюзу. Кремль завдасть максимальної шкоди. Ми зобов'язані реагувати й перешкоджати,
– попередив Монастирський.

Він наголосив, що надійною протидією агресії є будівництво належного кордону України по всій протяжності. Найперше – з Білоруссю та Росією.

Останні новини про ситуацію на кордоні Білорусі та Польщі