Зокрема, 13 грудня 2022 року Білорусь провела позачергову перевірку бойової готовності своїх військ. В Міноборони Британії оцінили загрозу наступу білоруських та російських військ на Північ України.

Увага Лукашенко розповідає Путіну казки, – полковник ЗСУ припустив, чи існує загроза з Білорусі

Сил у Білорусі все ще недостатньо

Зазначають, що військові навчання проходять на північному заході Білорусі, на відстані від українського кордону. Крім того, Росія нещодавно перекинула до Білорусі додаткові підрозділи мобілізованих резервістів.

Білорусь відіграла ключову роль у забезпеченні наступу Росії на Київ 24 лютого 2022 року. Однак білоруські війська, які проводять навчання, та російські підрозділи наразі навряд чи становлять силу, здатну здійснити новий успішний наступ на північ України,
– вважають аналітики Міноборони Британії.

Такої ж думки українські силові та розвідувальні відомства. Ймовірно, білоруський диктатор з усіх сил намагається створити враження нової загрози, а ось наважитись на вторгнення не зможе, адже просто не має достатньо сил. І він, і Путін це розуміють.

Що відбувається в Білорусі: останні новини

  • 14 грудня в аеропорту в Мачулищах, що у Білорусі, приземлився російський літак А-50 "Сергій Атаянц" – він вивчає цілі для атак. Попередньо до Білорусі прилетіли 3 винищувачі МіГ-31К.
  • Мінімум 20 танків перекинули на полігон під Гродно. Також є інформація, що до перевірки буде залучено декілька механізованих батальйонів.
  • Керівник телеграм-каналу "Беларускі Гаюн" Антон Мотолько зазначив, що є припущення, що під виглядом бойової підготовки йде ротація білоруських військ, які перебувають біля кордону. Наразі там активність вища, ніж зазвичай. Але важливо розуміти, що немає тієї критичної кількості техніки й особового складу.