Однак у Білорусі досі недостатньо військ для нападу. Кількість тих, хто готовий виконувати бойові завдання, хоч і ще не був "обстріляний" сягає 15 тисяч. Про це 24 каналу розказав військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан.

Зверніть увагу Перевірка боєготовності армії Білорусі: мінімум 20 танків переправляють на полігон у Гродно

Білоруських військ замало для наступу з Півночі

За його словами, таке угруповання військових, вочевидь, не зможе виконати завдання вздовж лінії кордону України з Білоруссю, адже мова йде про тисячу кілометрів.

Якщо вже Росія й справді залучатиме білоруські війська, то більш реальним є те, що їх перекинуть на якийсь із активних напрямків фронту, наприклад, у район Сватове – Кремінна. Логістично це – оптимальний варіант для виконання такого роду перекидання військ, тобто в принципі білоруські підрозділи можуть завести на Донбас.

Роман Світан пояснив, які можливості у армії Білорусі: дивіться відео

Чи може Лукашенко відправити армію в Україну

Однак військовий експерт не вважає, що і це буде зроблено, адже риторика Лукашенка останнім часом показує, що він продовжує каламутити воду та розповідати Путіну казки про підготовку нападу на Білорусь з трьох боків.

Він своїх солдатів не віддасть. Це його опора, опора його окупаційного режиму, тому навряд чи він виконає такого роду завдання,
– переконаний Світан.

Водночас виконанню наказу поїздити по Білорусі, покататися на танках у різних напрямках, виконуючи задачі бойової підготовки, не заважає нічого. Цим білоруська армія зараз і займається, створюючи картинку, яку ще й можна підсвітити в інформаційному полі.

Перевірка бойової готовності армії Білорусі: що відомо

  • 13 грудня моніторингова група "Беларускі Гаюн" повідомила, що Лукашенко почав перевірку боєготовності військ, а 38 окрема десантно-штурмова бригада вже покинула свій пункт дислокації у Бресті та почала рух у напрямку південного сходу.
  • В американському Інституті вивчення війни проаналізували ці дії і вважають, що це не є прикриттям для зосередження білоруських або російських сил для вторгнення в Україну.
  • Аналітики кажуть, що це розгортання, ймовірно, є частиною російських інформаційних операцій, які припускають, що армія Білорусі долучиться до російського вторгнення в Україну.