Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів постійний представник України при Європейському Союзі Костянтин Єлісєєв.

"Ми вважаємо, що рішення Ризького саміту мають не лише повторювати те, що було сказано у Вільнюсі, а бути розвитком. Адже для всіх очевидно, що за цей час відбулися шокуючі зміни — і позитивні, і негативні, і вони, безумовно, мають бути враховані", - зазначив дипломат.

Але, за його словами, остання зустріч міністрів закордонних справ в межах "Східного партнерства", що відбулася в понеділок, "свідчить, що не всі країни - члени ЄС поділяють подібний підхід".

"Мають місце спроби деяких країн (і ми знаємо, яких саме) максимально понизити рівень амбіцій і зробити так, щоб Рига стала лише повторенням сигналів Вільнюського саміту", — висловив упевненість Єлісєєв.

Він зазначив, що майбутній саміт "СП" мав би стати "самітом мобільності". "Мова про рішення щодо безвізового режиму з Україною і Грузією і просування за Угодою про спрощення візового режиму з Білоруссю. Але це питання до окремих держав Євросоюзу. На жаль, деякі країни, яких ми, насправді, вважаємо своїми друзями, коли йдуть обговорення усередині Євросоюзу, не завжди підтримують нашу позицію, зокрема в питанні візової лібералізації", — сказав дипломат.

"На сьогодні мені складно відповісти, які конкретно будуть рішення або досягнення саміту в Ризі. Переговорний процес все ще триває. Йде робота над текстом Спільної декларації за результатами Ризького саміту. Якби ви поцікавилися моєю особистою позицією, то в разі, якщо підготовлювана декларація не відповідатиме нашим амбіціям, я не бачу трагедії в тому, якщо взагалі жодного підсумкового документа за результатами саміту не буде. Ми не можемо йти на пониження рівня амбіцій програми "Східного партнерства", — додав Єлісєєв.

Як відомо, Франція та Німеччина чинять спроби блокувати спільну заяву, яка має бути ухвалена за результатами саміту Україна-ЄС, який відбудеться 27 квітня у Києві.