За цей час у Сполученому Королівстві змінилося з десяток прем‘єр-міністрів. Останній, Девід Камерон, ще навіть не народився, коли Єлизавету коронували.
Елізабет Александра Мері Віндзор з'явилася на світ у далекому 1926-му році. Тоді її шанси стати 40-м монархом в історії Великобританії були більш, ніж примарними. У черзі за короною вона була третьою після батька й дядька. Однак дядько зрікся престолу, а батько передчасно помер. І сьомого лютого 1952 року Єлизавету проголосили королевою. Це був справді історичний момент, адже коронацію вперше демонстрували по телебаченню.
Єлизавета ІІ стала одним з найулюбленіших монархів Британії. Річниці її правління і дні народження святкують усією країною. І хоч після смерті принцеси Діани деякі британці з осудом говорили про холодні стосунки королеви з загиблою невісткою, її авторитет у країні залишався беззаперечним.
Читайте також: Історія успіху. Єлизавета ІІ присвятила все життя британському народу
Попри постійну зайнятість королева завжди радо спілкувалася з простими людьми. За 63 роки на троні вона відповіла на понад 3,5 мільйони листів.
У свої 89 років, Єлизавета частий гість на прийомах. Королева й сама регулярно влаштовує обіди та вечері в Букінгемському палаці. Окремої розмови заслуговує гардероб Єлизавети ІІ: свій стриманий англійський стиль вона часто розбавляє яскравими кольорами.
Рекорд свого правління королева Єлизавета ІІ особливо відзначати не планує. Та її піддані вже подбали про невеликий подарунок. Спеціально до 9 вересня Королівський монетний двір випустив набір монет, який зображає історію 63-х років правління Єлизавети ІІ.
Автор сюжету — Ірина Боднар.