Про це йдеться у висновках саміту ЄС у Брюсселі, які оприлюднені на офіційному сайті установи.

Читайте також: Британські депутати не змогли оголосити вотум недовіри Терезі Мей

Європейська Рада підтвердив власну постанову від 25 листопада 2018 року. Однак Євросоюз залишається на позиціях цієї угоди та має намір просуватися далі в її ратифікації.

Ця угода не є відкритою для поновлення переговорів,
– наголосив президент Європейської Ради Дональд Туск.

За словами Туска, в Брюсселі мають намір встановити якомога тісніше партнерство з Великобританією у майбутньому. Європейська Рада готова приступити до підготовки такого партнерства негайно після підписання угоди про вихід, і розпочне відповідні переговори щонайшвидше після виходу Великобританії.

Нагадаємо, 13 листопада представники Британії та ЄС погодили проект тексту угоди щодо виходу країни з Євросоюзу. 16 листопада стало відомо, що Консервативна партія Великобританії, до якої належить Тереза Мей, зібрала достатньо голосів, щоб проголосувати за вотум недовіри до своєї лідерки.

25 листопада лідери 27 країн-членів ЄС підтримали угоду про вихід Великобританії з Євросоюзу. Тереза Мей висловила побоювання: якщо угода про Brexit провалиться, то її можуть відправити у відставку, а новим очільником країни стане лідер опозиції Джеремі Корбін.

Що таке Brexit?Це вихід Великобританії зі складу Євросоюзу. Референдум щодо членства Британії у ЄС відбувся 23 червня 2016 року. 51,9% громадян, що взяли участь у голосуванні, виявили бажання покинути ЄС, натомість 48,1% виборців проголосували за те, щоб залишитись у складі ЄС.