Про це Тереза Мей заявила в інтерв'ю The Daily Mail.
Читайте також: Відома дата голосування за Brexit у Великобританії
За її словами, такої ситуації офіційний Лондон не може дозволити. І якщо члени Палати общин "забракують" погоджений у Брюсселі план виходу Великобританії з Євросоюзу, то країна опиниться на роздоріжжі.
Це значило б серйозну загрозу для країни, з реальним ризиком відмови від Brexit або виходу з Євросоюзу без угоди,
– попереджає Мей.
Прем'єрка пояснила: у разі програшу її плану Brexit Лейбористська партія на чолі з Джеремі Корбіном оголосить їй вотум недовіри, що дозволить опозиціонерам повторно провести референдум щодо виходу Британії з ЄС.
Що таке вотум недовіри?Це вияв шляхом голосування палатою парламенту (здебільшого нижньою палатою) несхвалення політичної лінії, певних дій або законопроекту уряду країни або окремого міністра.
У політичній практиці вираження вотуму недовіри призводить:
до виходу у відставку уряду і формування нового уряду;
до розпуску парламенту і проведення дострокових парламентських виборів.
Ініціатива висунення питання про вотум недовіри може виходити від уряду, від парламентських фракцій чи груп депутатів.
У нас є лідер опозиції (Джеремі Корбін – 24), який не думає ні про що, крім спроб провести загальні вибори, незалежно від того, чого це коштуватиме країні. Я вважаю, що Корбін, отримавший владу,
– це ризик, який ми не можемо собі дозволити, – додала Мей.
Нагадаємо, 13 листопада, представники Британії та ЄС погодили проект тексту угоди щодо виходу країни з Євросоюзу. 16 листопада стало відомо, що Консервативна партія Великобританія, до якої належить прем'єрка Тереза Мей, зібрала достатньо голосів, щоб проголосувати за вотум недовіри до своєї лідерки.
25 листопада лідери 27 країн-членів Європейського Союзу підтримали угоду про вихід Великої Британії з блоку.
Що таке Brexit?Це вихід Великобританії зі складу Євросоюзу. Референдум щодо членства Британії у ЄС відбувся 23 червня 2016 року. 51,9% громадян, що взяли участь у голосуванні, виявили бажання покинути ЄС, натомість 48,1% виборців проголосували за те, щоб залишитись у складі ЄС.