Таку думку 24 Каналу озвучив експосол Ізраїля в Росії Аркадій Міл-Ман. Однак, за його словами, Владіміру Путіну не вигідне збільшення кількості погромів.

Читайте також Антисемітські протести в Дагестані: у США назвали російські виправдання абсурдом

"Думаю, що зараз це Путіну не вигідно. Він трошки злякався. Звичайно, він не сказав ні слів засудження, ні співчуття. Вони зараз спробують вжити заходів, щоб заспокоїти цю ситуацію. Побачимо, чи зможуть вони це стримувати", – припустив він.

Погроми зі згоди Кремля

Аркадій Міл-Ман зазначив, що Путін давно веде антисемітську кампанію, а від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну це посилилось. Тому зі згоди Кремля екстремісти можуть влаштовувати такі погроми.

Крім того, поліція не зробила нічого, щоб зупинити дії натовпу, який шукав євреїв в аеропорту. Лише через кілька годин з вертольота зробили попереджувальний вогонь.

Це організовано за згоди Кремля. 1 500 людей просто прийшли з дому пішки? Їх привезли на автобусах. Були призвідники, хтось говорив промови, у них були підготовлені прапори. Не викликає сумнівів, хто за цим стоїть. Це екстремістські кола, Кремль, люди, які зацікавлені у погромах та тероризмі,
– підкреслив він.

Антиєврейські погроми у Росії: головне

  • Погроми розпочались 29 жовтня в аеропорті Махачкали, коли натовп дагестанців розшукував євреїв, які нібито мали прибути рейсом з Ізраїля, перевіряли паспорти. Згодом антиєврейські протести розпочались і в інших містах Росії.
  • Ізраїль закликав російську владу захистити ізраїльтян та євреїв. Однак росіяни цинічно заявили, що бачать у цих погромах нібито "український слід".
  • Прессекретар Державного департаменту США Метью Міллер прокоментував заяви Росії, що Україна нібито причетна до антиєврейських погромів у Дагестані. Він підкреслив, що ці заяви абсурдні. Також він закликав Кремль публічно засудити ці насильницькі протести, притягнути до відповідальності всіх причетних і забезпечити безпеку ізраїльтян і євреїв в Росії.
  • Речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко заявив, що погроми у Дагестані – це наслідок роботи російської пропаганди. За його словами, у Росії роками насаджували антисемітизм.