16-річний вундеркінд, який побив рекорд Пеле, проти забивного "лева": хто вийшов у фінал Євро

11 липня 2024, 09:30
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Визначились фіналісти чемпіонату Європи-2024 з футболу. Збірні Іспанії та Англії поборються за головний трофей Євро.

Півфінальна стадія була розподілена на два дні – 9-10 липня. У першому матчі 1/2 фіналу Євро-2024 зіграли збірні Іспанії та Франції. Наступного дня за путівку у фінал турніру боролись національні команди із Нідерландів та Англії. 24 Канал розповідає, як минули півфінали, хто вийшов до вирішального поєдинку та хто підходить до фіналу у статусі найкращого бомбардира чемпіонату континенту.

До теми Побив два рекорди та оформив шедевр: 16-річний вундеркінд Іспанії вибив Францію із Євро-2024

Іспанія – Франція 2:1

Голи: Ямаль, 21, Ольмо, 25 – Коло Муані, 9

Іспанія вибила Францію із Євро-2024 / Фото Getty Images

Це протистояння ще не розпочалось, як один футбольний рекорд було побито. Зробив це 16-річний Ламін Ямаль, який побив рекорд легендарного бразильця Пеле. Зірковий вундеркінд збірної Іспанії став наймолодшим гравцем (16 років і 362 дні) в історії чемпіонатів світу та Європи, які грали у півфіналі одного з цих турнірів. Історичне досягнення трималось із 1958-го року (Пеле було 17 років та 244 днів).

Євро-2024 зараз у самому розпалі! Найкращі збірні Європи приїхали у Німеччину, щоб позмагатися за перемогу. Вболівай за улюблені команди!
Сила духу є у кожного, у чому твоя?
Nemiroff De Luxe. That's my spirit.

Однак вже на 9-й хвилині Коло Муані із передачі Мбаппе вивів Францію уперед 0:1. Ще до екватора першого тайму іспанці не лише зрівняли цифри на табло, а й повели у рахунку. На 21-й хвилині Ямаль наважився на дальній постріл. Ламіну вдався чудовий обвідний удар, який не зумів парирувати Меньян.

Зверніть увагу! Цей гол дозволив Ямалу переписати історію футболу вдруге у цьому півфіналі. Ламін став наймолодшим автором голу на рівні чемпіонату Європи. Юний іспанський футболіст побив рекорд поляка Йорді Гомеса (18 років і 4 дні).

А вже через 4 хвилини Ольмо вивів "Фурію Роха" у грі 2:1. Хоча спершу взяття воріт було записано на француза Кунде, але згодом автогол переписали на чистий гол Дані. Для Ольмо цей м'яч став вже третім на цьому Євро-2024 у Німеччині.

Відеоогляд матчу Іспанія – Франція

• Збірна Іспанії знову зіграє у фіналі чемпіонату Європи з футболу. "Фурія Роха" тричі тріумфувала на Євро. Вперше це сталось у сезоні-1963/1964. У сезонах-2007/2008 та 2011/2012 іспанські футболісти двічі підіймали кубок над своїми головами.
  • Пригадаємо, що на Євро-2012, який відбувався в Україні та Польщі, Іспанія у фіналі розгромила збірну Італії 4:0.
До слова. Не лише іспанець Ольмо є серед результативного рейтингу Євро-2024. Ламін Ямаль разом із нідерландцем Хаві Сімонсом лідирує у списку найкращих асистентів чемпіонату Європи у Німеччині. В обох по 3 гольові асисти.

Нідерланди – Англія 1:2

Голи: Сімонс, 8 – Кейн, 18 (п), Воткінс, 90+1

У матчі Нідерланди – Англія визначався другий фіналіст Євро-2024, якою у підсумку стала команда Саутгейта. Хоча першими нулі на табло розмочили "помаранчеві" завдяки дивовижному голу Сімонса.

Перевага господарів у рахунку протрималась рівно 7 хвилин, коли Англія заробила пенальті. Кейн сам заробив та сам його реалізував – 1:1. У першому таймі обидві збірні створили чимало гострих моментів, були і поперечини, і стійки, і ефектні сейви голкіперів. Але жоден із моментів не був втілений у гол.

Другий тайм теж був активним у виконанні обох збірних. Однак справа йшла до додаткових таймів. М'яч Воткінса після передачі Палмера перевернув гру із ніг на голову. Англія повела у рахунку вже у компенсований до основного часу матчу. Жодних екстратаймів. Англія – у фіналі Євро-2024 з футболу.

До слова, збірна Англії ще жодного разу не тріумфувала на чемпіонаті Європи. На відміну від своєї майбутньої суперниці Іспанії. Англійці двічі здобували бронзові медалі (Євро-1968 та Євро-1996) та на Євро-2020 стали віцечемпіонами.

Гаррі Кейн буде мати додаткову мотивацію у фінальному матчі. Адже форвард Баварії увірвався у топ-6 найкращих бомбардирів Євро-2024. У Гаррі три голи. Стільки ж, як у його майбутнього конкурента Ольмо. Саме ці два гравці можуть позмагатись за почесне звання на цьогорічному Євро.

Важливо! 14 липня на "Олімпійському стадіоні" у Берліні визначиться переможець Євро-2024 з футболу. Початок поєдинку Іспанія – Англія о 22:00 (за київським часом).