У Єврокомісії хочуть направити сигнал Путіну, що він втратив Україну зі сфери впливу

Єврокомісія дасть рекомендацію надати Україні офіційного статусу країни-кандидата в члени Європейського Союзу.

До речі Схоже, Україна та Молдова отримають статус кандидатів у члени ЄС з умовами, – журналіст

Офіційні особи, які знайомі з дебатами між єврокомісарами, заявили, що усвідомлюють жертви, яких зазнали українці. Також визнання європейської перспективи українців направить сигнал президентові Росії Володимиру Путіну про те, що він втратив усі шанси повернути Україну у свою сферу впливу.

У Єврокомісії зазначили, що Україна єдина країна в Європі, де люди гинули на вулицях, виборюючи право бути в ЄС.

Комісія не забуває, що Україна – єдина країна в Європі, де люди загинули, де в людей стріляли, тому що вони були на вулицях з прапорами ЄС… Тепер ми не можемо сказати їм: "Вибачте, хлопці, ви розмахували не тим прапором",
– сказало одне з джерел.

Коли Єврокомісія розгляне проєкт висновку щодо кандидатства України в ЄС

  • Очікується, що Єврокомісія, ймовірно, 17 червня розгляне проєкт висновку щодо кандидатства в ЄС України, Молдови та Грузії.
  • Після того, як президент Володимир Зеленський 28 лютого підписав заявку на вступ України до ЄС, Європейський парламент схвалив заявку нашої країни.
  • У березні саміт ЄС підтримав європейське майбутнє України та закликав Єврокомісію підготувати висновок щодо готовності нашої країни отримати статус кандидата на вступ до Євросоюзу.

Новини за темою Україна виконала всю необхідну роботу, – Зеленський очікує від ЄС історичного рішення у червні

  • У квітні Україна передала першу частину опитувальника від Єврокомісії. 9 травня Володимир Зеленський показав очільниці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн другу частину опитувальника.
  • Після рекомендації Єврокомісії питання щодо кандидатства України розгляне Європейська рада під час саміту ЄС 23 – 24 червня.
  • Глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що 23 – 24 червня Україна дізнається, чи отримає статус кандидата на вступ до ЄС.
  • Віцепрем'єр-міністерка з питань Євроінтеграції України Ольга Стефанішина інформувала, що три країни ЄС не хочуть давати "зелене світло" Києву у процесі європейської інтеграції.

До речі – остання заява Зеленського щодо кандидатства України у ЄС: дивіться відео