Брюссельський кореспондент Йозвяк зауважив, що остаточне рішення оголосять вже наступного тижня. На підтримку вступу України до ЄС у бельгійській столиці 12 червня утворили живий ланцюг.

Зауважте Кулеба закликав Європу знищити багаторічний наратив Кремля, нібито "Україну в ЄС не чекають"

Виглядає так, що Україна та Молдова отримають статус кандидата з умовами, але по Грузії питання залишається відкритим,
– заявив Йозвяк.

Фон дер Ляєн в очікуванні історичного рішення

Урсула фон дер Ляєн – президентка Європейської комісії – заявила, що ЄС чекає історичне рішення щодо надання Україні статусу членства. Вона також наголосила: упродовж останніх років Україна багато чого досягла. Водночас попереду ще багато роботи.

За словами фон дер Ляєн, "рекомендація відображатиме це".

Європрагнення України фон дер Ляєн підтримала також під час візиту до Києва. В українській столиці президентка Європейської комісії побувала 11 червня.

Фон дер Ляєн заявила, що сила та стійкість українського народу зворушує її. Київ уже повертається до життя. Люди злагоджено працюють, зокрема, відбудовують мости та розбирають завали.

Зеленський про дипломатичний марафон

Президент Володимир Зеленський 11 червня заявив про початок фінального етапу дипломатичного марафону. За словами українського лідера, він триватиме 1,5 тижня. Відповідь щодо статусу кандидата для України буде вже скоро.

Зеленський наголосив, що це рішення може посилити не тільки Україну, але й увесь ЄС. Президент запевнив: Україна працюватиме на усіх рівнях ще потужніше заради того, щоб отримати правильне рішення. Це дуже важливо для українців.

Зауважте – в ЄС готові допомогти Україні повернути території, які загарбала Росія: дивіться відео