Як повідомила представниця Єврокомісії Набіла Массралі, комісія вже приступила до розгляду ноти.

Важливо Єдності немає: як кандидати в канцлери Німеччини реагували на угоду щодо "Північного потоку-2"

За її словами, запит пов'язаний зі співпрацею з інфраструктури та торгівлею енергоресурсами. Массралі пообіцяла, що Єврокомісія надасть відповідь Україні найближчим часом.

Ми підтверджуємо отримання запиту від МЗС України про проведення консультацій в рамках Угоди про асоціацію,
– сказала вона.

Зазначимо, що Україна ініціювала консультації з Єврокомісією та Німеччиною через "Північний потік-2". Як пояснив очільник МЗС України Дмитро Кулеба, консультації повинні проводитися з метою забезпечення дотримання принципів справедливості та безпеки у межах розвитку енергопроєктів.

Угода між США і Німеччиною: головне

Джо Байден та Ангела Меркель уклали угоди між США та Німеччиною 21 липня. Вона передбачає, зокрема, виділення Берліном додаткової фінансової допомоги Україні в розмірі понад 200 мільйонів євро.

Що передбачає угода

  • США і Німеччина створять фонд, який використовуватиметься для фінансування інвестицій у перехід України на відновлювані джерела енергії й підвищення енергетичної безпеки.
  • Берлін також зобов'язується спрямувати зусилля на досягнення домовленості в ЄС про інвестиції в український енергетичний сектор до 1,77 мільярда доларів США в період до 2027 року.
  • США і Німеччина у межах угоди також зобов'язуються використовувати важелі для продовження на 10 років договору про транзит російського газу Україною, що спливає у 2024 році.