На думку міністра, "гра ще не закінчилася, а лише переведена в овертайм". Таку думку він висловив 22 липня на брифінгу під час поїздки на Донбас.
Читайте також Не хочемо, щоб заяву депутатів сприймали як крик порятунку, – Мезенцева про "Північний потік-2"
"Аби захистити національні інтереси України, ми маємо ще 2 тайми. А якщо потрібно – буде ще й серія післяматчевих пенальті", – наголосив український урядовець. Аргументуючи те, чому ця угода – "не кінець історії", Кулеба пояснив, що залишилася ще низка питань щодо "Північного потоку-2". Зокрема – його сертифікація, а також страхування.
Він звернув увагу, що реакція України – це не просто політична заява, а "чіткий юридичний крок". Мовиться про ініціювання консультацій на цю тему у рамках Угоди про асоціацію з ЄС.
Які питання звучатимуть на консультації
- У який спосіб, на думку партнерів, повинні бути імплементовані домовленості, аби вони не послабили енергетичну безпеку України та центральної Європи?
- Яким "Північний потік-2" мають намір завести під дію третього енергетичного пакета Євросоюзу (закони про ринки газу та електроенергії в ЄС)?
- Україна безпосередньо страждає від запуску "Північного потоку-2". Заява Німеччини та США не вирішує питання безпеки нашої країни – це головна претензія.
Угода США та Німеччини щодо "Північного потоку": головне
- Її узгодили 21 липня. В документі мовиться, що хоча договір про транзит газу через Україну втратить чинність у 2024 році, Німеччина наполягатиме, щоб його продовжили на 10 років.
- Сторони домовилися, що не дозволять Росії "використовувати енергію у якості зброї". Якщо Кремль порушить цю вимогу, Німеччина ініціюватиме санкції.
- Відомо, що після угоди щодо "Північного потоку-2" Меркель подзвонила Путіну. Одним із пріоритетів розмови було саме питання транзиту газу через Україну.