Очільниця Єврокомісії також наполягає на тому, щоб Росія забезпечила безпеку Навального. Про це мовиться в заяві Європейської комісії.

Важливо Придушення свободи слова: у МЗС України відреагували на затримання Навального

Урсула фон дер Ляйєн нагадала, що затримання політичних опонентів суперечить міжнародним зобов'язанням Росії.

Я засуджую затримання Олексія Навального вчора російською владою після його повернення в Росію. Російська влада повинна негайно звільнити його і забезпечити його безпеку. Ми будемо уважно стежити за ситуацією,
– заявила вона.

Єнс Столтенберг також звернувся до російської влади із закликом звільнити Олексія Навального. Він підкреслив, що Росія має покарати винних в отруєнні опозиціонера "Новачком".

Дивіться сюжет 24 каналу: відео

Затримання Навального: головне

  • 17 січня Олексій Навальний повернувся в Росію з Німеччини, де він перебував на лікуванні після отруєння "Новачком". Політика затримали силовики, коли той проходив паспортний контроль в аеропорту "Шереметьєво".
  • Спершу опозиціонера затримали нібито для з'ясування обставин перетину державного кордону. Російська влада заявила, що Навального затримали як фігуранту у справі "Ів Роше" 7-річної давності.
  • 18 січня у приміщенні поліцейського відділку міста Хімки Навальному обрали запобіжний захід. Російського опозиціонера взяли під варту на 30 діб.