Мовиться про пропозицію української сторони ініціювати консультації з ЄС і Німеччиною відповідно до статті 274 Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Читайте також Загрожує безпеці України: у Європарламенті проти угоди щодо "Північного потоку-2"

Так, це дасть можливість Україні наполягати на санкціях, які не допустять завершення будівництва "Північного потоку-2", або на компенсаціях чи чіткіших гарантіях.

Країна-партнер, яка сподівається одного дня приєднатись до ЄС, нарешті насмілилась встати і відкрито вимагати, щоб Комісія та Німеччина, найбільша і наймогутніша країна-член ЄС, поважали її права,
– йдеться у матеріалі.

Politico також пише, що багато європейських політиків "посміювалися та захоплювалися" кмітливістю Києва під час приватних розмов.

"Вони абсолютно праві. Серед моїх колег в інституціях є думка, що Угода про асоціацію накладає зобов'язання лише на українців, а не на обидві сторони", – заявив один з високопосадовців із ЄС.

Водночас є й такі які погодилися з тезою про кмітливість реакції, але назвали її "потенційно необдуманою".

  • Вони здивовані, чому Україна не зробила цього раніше.

Що передбачає угода: коротко

  • Виділення Німеччиною додаткової фінансової допомоги Україні у розмірі понад 200 мільйонів євро;
  • створення фонду обсягом не менше 1 мільярда доларів, який використовуватиметься для фінансування інвестицій у перехід України на відновлювані джерела енергії;
  • спрямування зусиль на досягнення домовленості в ЄС про інвестиції в український енергетичний сектор до 1,77 мільярда доларів США в період до 2027 року;
  • використання важелів для продовження на 10 років договору про транзит російського газу Україною, що спливає у 2024 році.

До теми В обмін на "Північний потік-2": Литва пропонує надати Україні ПДЧ в НАТО