Європарламент вважає, що якщо вирок Тимошенко не переглянуть, це поставить під загрозу підписання угоди про асоціацію та її ратифікацію, а відтак, відсуне країну ще далі від здійснення своєї європейської перспективи.
Водночас в українському МЗС вітають резолюцію Європарламенту. Адже у ній визнається право України претендувати на членство в ЄС після досягнення відповідних критеріїв.
“Ми будемо намагатися досягти цього, я не кажу, що ми будемо якимось чином там зривати переговори, виходити з них, якщо нас щось не задовольняє, це не такий простий процес. Але в нас ще є час і ми працюємо над тим, щоб це було. І головне - ця резолюція Європарламенту, сьогоднішня, вона фіксує, що якраз європейську перспективу Україна має при всіх критичних положеннях”, - сказав керівник інформаційного департаменту МЗС України Олег Волошин.
По-різному прокоментували резолюцію українські політики. У партії влади там побачили багато політики, у опозиції назвали останнім попередженням.
“Там є багато політичних, багато таких загальносуспільних людей. Що стосується ризиків - ми готові ці ризики мінімізувати, ми готові їх обговорювати, але знову ж таки, це досить коректне формулювання - вона не відмовляє Україні в цій угоді, вона лише підкреслює, що існують ризики”, - каже народний депутат, фракція Партія регіонів Олексій Плотніков.
“Резолюція Європейського парламенту - це підтримка європейських прагнень і перспективи для українського суспільства, і це одночасно останнє попередження для Януковича та його режиму щодо всієї і повної відповідальності за той вибір, який вони мусять зробити: вибір між європейською інтеграцією та ізоляцією”, - сказав екс-віце-прем’єр Григорій Немиря.
Європарламент радить Єврокомісії таки зустрітися з Віктором Януковичем, аби відновити конструктивний діалог з офіційним Києвом. Зустріч пропонують провести ще до саміту Україна-ЄС, на якому можуть парафувати угоду про асоціацію.