Про це заявив помічник держсекретаря США у справах Європи і Євразії Уесс Мітчелл на конференції в Атлантичній раді у Вашингтоні.

Читайте також: Що може зупинити "Північний потік-2": у Сенаті Польщі зробили заяву

Чиновник зауважив, що Сполучені Штати очікують від країн, яким допомагають, що вони не будуть сприяти суперникам. За його словами, це робить ці держави більш уразливими для самої Росії, заради захисту від якої вони приєдналися до НАТО.

Західні європейці не можуть поглиблювати енергетичну залежність від тієї самої Росієї, від якої США їх захищають. Або збагачуватися від Ірану, який розробляє балістичні ракети, які загрожують Європі. Неприйнятно для союзників США в Центральній Європі підтримувати такі проекти, як Північний потік-2.
– наголосив Мітчелл.

Зазначимо, що найвірогідніше, його слова були призначені для Німеччини, яка раніше заявила, що не має наміру відмовлятися від будівництва "Північного потоку-2", незважаючи на агресію РФ проти України.

Нагадаємо Німеччина, Фінляндія та Швеція видали усі дозволи на будівництво та експлуатацію газопроводу "Північний потік-2". Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США та Данія. Адже це збільшить залежність ЄС від російського "Газпрому", який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС. Україна після запуску "Північного потоку-2" втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.

Що таке "Північний потік-2"?Це проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину, який хочуть прокласти через Балтійське море в обхід України. Будівництво цього газопроводу різко засудили США, а в Єврокомісії заявили, що він порушуватиме принципи прозорості, недискримінації та рівного доступу.