Дипломати ЄС докладають зусиль для того, що переговори між Сі та Зеленським таки відбулись. Про це виданню розповів високопосадовець Євросоюзу, який вирішив зберегти анонімність.

Дивіться також Байден відповів, наскільки тривожить його альянс Путіна та Сі Цзіньпіна

ЄС хоче переговорів між президентами Китаю та України

Європейський Союз наполягає на переговорах Сі Цзіньпіна із президентом України. Чиновники ЄС переконані, що Китай повинен взаємодіяти у питанні врегулювання війни не лише з Росією, а й з Україною. Саме тому європейські лідери сподіваються, що Сі незабаром розпочне діалог із Зеленським.

Проте поки що китайський лідер спілкується лише з російським диктатором.

Ми вважаємо позитивним те, що Китай принаймні бере участь... Але я думаю, що ми наполягаємо, і ми багато наполягали на тому, щоб вони робили це в обох напрямках, з Росією, але також і з Україною,
– сказав європейський чиновник.

Сі не хоче говорити з Байденом та Зеленським

  • Байден ще 5 тижнів тому заявив про бажання зв'язатися з лідером КНР, проте Пекін не виявив зацікавленості в організації телефонної розмови.
  • Президент Володимир Зеленський також не отримував від Китаю пропозицій щодо перемовин із Сі Цзіньпіном, хоча український лідер передав дипломатичними каналами Пекіну, що хоче цього діалогу.
  • Попри це, на початку квітня президент Франції Еммануель Макрон і президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн мають відвідати Пекін. Вони повинні зустрітися з лідером Китаю Сі Цзіньпіном для переговорів щодо війни Росії проти України.