Президент США на пресконференції з прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо сказав, що зустрічався з 80% лідерів світу з часу свого президенства. Ба більше, Захід та США мають потужну силу, яка спирається на альянси.

Дивіться також Розворот не туди: чому Путін переорієнтувався на Азію та програв половину Росії

Що сказав Байден про перемовини Сі та Путіна

Послухайте, я не сприймаю Китай легковажно. Я не сприймаю Росію легковажно. Але я гадаю, що ми значно перебільшуємо (їхній альянс – 24 Канал),
– заявив Байден.

Американський лідер відзначив, що Китай так і не збільшив військову допомогу Росії й про це попереджали посадовці Сполучених Штатів.

"(Та – 24 Канал) це не означає, що вони не зроблять цього", – додав Байден.

Захід та США розширили альянси

Президент США зауважив, що НАТО став сильнішим як ніколи. Продуктивними є також формати G7, QUAD, ASEAN, AUKUS, союз США з Японією й Південною Кореєю.

Ми значно розширили наші альянси. Я не бачив, щоби так само було з Китаєм, Росією чи будь-ким іншим у світі,
– зауважив Джо Байден, пише Укрінформ.

Ба більше, американський лідер запевнив, що його помічники надали дані, що він на посаді президента США зустрівся з 80% світових лідерів: "Ми є тими, хто розширює альянси, наші суперники – ні". Тож Байден додав, що:

  • Китай та Росія досі обмірковують можливості передачі зброї;
  • Захід об'єднався значно в більших масштабах, ніж ці дві країни, і його реакція буде більш потужною.

Зустріч Сі та Путіна в Москві: коротко

  • 20 березня Сі Цзіньпін прибув до Москви для зустрічі з Владіміром Путіним. Глава КНР став першим світовим лідером, який зустрівся з російським диктатором після того, як Гаазький трибунал видав ордер на його арешт.
  • 21 березня Сі Цзіньпін провів перемовини з Путіним. Вони говорили про торгівлю та інше. Зокрема, в Москві запевнили, що "готові підтримати" китайський бізнес у заміщенні підприємств, які залишили Росію. Чи підіймалося питання постачання китайської зброї для Росії під час перемовин Сі Цзіньпіна та Путіна, достеменно невідомо.
  • Путін запевнив, що російський бізнес може задовольнити потреби Китаю в енергоносіях. Окрім того, російський диктатор вважає, що "мирний план" Китаю може бути взято за основу мирного врегулювання, "коли до нього будуть готові на Заході та в Києві".
  • Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк розповів, що Китай не готовий обговорювати Україну у такому вигляді, як цього хоче Путін. Тому зрушень щодо "мирного плану" не було на жодному рівні.