ЄС буде стежити за ситуацією з лісовими пожежами в Україні. Про це повідомив у твіттері посол України в ЄС та Бельгії Микола Точицький після розмови з єврокомісаром з питань кризового менеджменту Янезом Ленарчичем.

До теми У ДСНС розповіли, який осередок пожежі в Чорнобильській зоні найскладніший

Єврокомісар Ленарчич уточнив, що моніторинг буде проводитися за допомогою Системи реагування на надзвичайні ситуації Copernicus Європейської комісії.

Зазначимо, що за даними цієї системи супутникового моніторингу, пожежі в Чорнобильській зоні спалахнули ще 2 квітня, хоча в Україні про них офіційно повідомили 4 квітня.

Пожежа у Чорнобильській зоні: основне

  • Перша інформація про займання надійшла 4 квітня. Тоді загорілася трава, і від неї вогонь легко зміг перекинутися на дерева.
  • Найскладнішою ситуація була 5 та 14 квітня. На другий день пожежі вогонь охопив площу приблизно 100 гектарів. А 14 квітня вогонь рухався в бік Прип’яті. Тоді пожежа поширилася на відстань всього двох кілометрів від сховища радіоактивних відходів.
  • Станом на ранок 16 квітня вогню там вже не було, але пожежники все ще гасили осередки тління. Однак вже увечері пожежа спалахнула повторно. Того ж дня вогонь у зоні відчуження біля села Корогод, вдалось загасити.
  • Правоохоронці вже затримали людей, яких підозрюють у підпалах.
  • Станом на ранок 20 квітня у Зоні відчуження тривало гасіння пожеж на території таких лісництв: Корогодського, Луб’янського, Паришівського, Дитятківського, Денисовицького. Тут тліли пеньки, залишки деревини та два торф'яники в осередках пройдених вогнем.

Дивіться відео, чому не можна палити суху траву: