Про це у твіттері повідомив прессекретар дипломатичної служби ЄС Петер Стано.

Читайте також: В анексованому Криму взяли під варту українця Кашука: його звинувачують у виготовленні вибухівки

Росія завершила будівництво залізничної ділянки "Керченського мосту" і відкриває залізничне сполучення з Кримським півостровом без згоди України. Це є черговим порушенням суверенітету та територіальної цілісності України з боку Росії,
– йдеться в повідомленні.

В ЄС зазначили, що залізничне сполучення є черговим кроком примусової інтеграції півострова з Росією та ізоляції його від України.

"Крім того, міст обмежує прохід суден через Керченську протоку в українські порти в Азовському морі", – додали в ЄС.

Європейський Союз очікує, що Росія забезпечить безперешкодний та вільний прохід через Керченську протоку, як це передбачає міжнародне законодавство.

Окрім того, низка країн виступили проти залізничного сполучення між Росією і окупованим Кримом через Керченську протоку.

Польща

Міністерства закордонних справ Польщі і Румунії також засудили відкриття Росією залізничного сполучення до окупованого Криму через Керченську протоку.

Роблячи це, Москва знову підтверджує адекватність рішучої позиції ЄС, в тому числі щодо запроваджених санкцій. Польща не визнає незаконної анексії Криму,
– йдеться у повідомленні польського міністерства.

Румунія

У МЗС Румунії наголосили, що будівництво залізничного маршруту між материковою частиною Росії і Кримом через Керченський міст підтверджує триваюче порушення Росією міжнародного права.

Румунія знову заявляє про свою підтримку суверенітету і територіальної цілісності України,
– йдеться у повідомленні.

Естонія

Глава МЗС Естонії Урмас Рейнсалу також засудив відкриття залізничного сполучення між Росією і окупованим Кримом через Керченську протоку.

Залізничне сполучення через Керченську протоку, що з'єднує Крим з Росією, є ще одним кричущим порушенням суверенітету і територіальної цілісності України з боку Росії з метою ще більшої ізоляції Криму,
– заявив він.

Міністр додав, що Естонія підтверджує свою повну підтримку суверенітету і територіальній цілісності України.

Як окупанти відкривали залізничне сполучення із Кримом

  • У Росії оголосили, що нарешті завершили будівництво Кримського мосту – зокрема, міст готовий до запуску по ньому залізничного транспорту. З цієї нагоди в окупований Крим приїхав Путін.
  • Під час "офіційної церемонії відкриття" він проїхався в потягу Кримським мостом. Окупанти стверджують, що із Санкт-Петербурга до Севастополя 23 грудня вирушив перший рейсовий потяг.
  • У представництві Володимира Зеленського заявили, що запуск залізничного сполучення між Росією і Кримом по Керченському мосту є незаконним. А Візит в окупований Крим Путіна – грубе порушення і нехтування міжнародного права.

Що відомо про Кримський міст? Це незаконна споруда між Кримом, окупованим Росією, та півостровом Тамань у Росії. Його довжина – 19 кілометрів, вартість – 228 мільярдів рублів. Рух автомобілів по ньому відкрили 16 травня 2018 року.

Попри регулярні запевнення у тому, що "все гаразд", в окупантів часто виникають проблеми з мостом. Наприклад, на морській ділянці споруди один із залізничних прольотів нахилився та впав у воду.
Ще одна проблема – Кримський міст поступово зміщується: одні об'єкти просідають зі швидкістю до 89 міліметрів за рік, інші – підіймаються зі швидкістю до 52 міліметрів у рік.