З міжнародними інституціями постійно працюють, нагадуючи, що Росія є країною-агресоркою, яку не можна толерувати у цивілізованому світі. Про це в ефірі 24 Каналу розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Дивіться також Рада звернулась до ЮНЕСКО: просить виключити звідти Росію

Міжнародні організації все ніяк не розірвуть зв'язки з Росією

Коли розпочалося повномасштабне російське вторгнення, всі міжнародні організації, які начебто мали б допомагати, виїхали з України. Банально тому, що вони не були підготовлені до роботи у військовий період.

Поступово вони почали повертатися, однак їхні дії досі дивують.

Вони живуть в інших світах. Коли я їх трохи "стабілізую", вони починають "тверезіти". Коли прилетіла ракета, знищила у нас чотири житлові будинки – зони ЮНЕСКО. Тоді загинуло троє, і вони написали щось на кшталт: "ой, це дуже погано",
– розповів Андрій Садовий.

Але тоді не було жодної згадки про те, хто це вчинив. Після атаки представники ЮНЕСКО приїхали й оглянули наслідки влучання російської ракети.

"Вони тоді осмислили все і перепрошували. Але зараз бачу, що знову їх трохи "попустило". Уже починають говорити про креативність міст. Ну які можуть бути креативні міста в Росії, якщо там жорстока диктатура. Там є використання культури, мистецтва спорту як пропаганди, аби захоплювати ситуацію у світі", – наголосив мер Львова.

Росія є агресором, а будь-яка співпраця із країною-агресором не може бути нормальною. На жаль, міжнародним організаціям про це потрібно постійно нагадувати.

Андрій Садовий про новий список від ЮНЕСКО: дивитись відео

Росія знищує пам'ятки ЮНЕСКО в Україні

  • Одеса 23 липня зазнала наймасованішої атаки з боку росіян. Тоді було пошкоджено 68 різних будівель. З них – 28 входять до історичної спадщини ЮНЕСКО.
  • Після атаки окупантів організація висловила лише "глибоке стурбування". Однак через деякий час до Одеси прибула місія ЮНЕСКО для огляду пошкоджень, яких завдали росіяни. Тоді координаторка ЮНЕСКО в Києві К'яра Децці Бардескі повідомила, що фахівці продовжуватимуть підтримку та розвиватимуть співробітництво.
  • Вже через два місяці, 25 вересня, росіяни знову обстріляли Одесу, поціливши зокрема в об'єкти з охоронної зони ЮНЕСКО. Внаслідок атаки було пошкоджено 8 об'єктів культурних та історичних пам'яток міста.