Про це 24 каналу розповів голова Херсонської обласної організації "Слуги народу", перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський.

До теми Не буде ніякої "ХНР", – Подоляк запевнив, що Херсонщину звільнять від окупантів

"Усе це юридично нікчемно. Воно ніколи не буде визнано ні Україною, ні міжнародною спільнотою, ні самими мешканцями Херсонської області", – запевнив "слуга народу".

Окупанти не мають підтримки

За словами Соболевського, мешканці Херсонщини з початку повномасштабного вторгнення Росії неодноразово відкрито виступали проти дій окупантів. Також вони категорично проти квазіутворень на території області.

Херсонська обласна рада свою позицію визначила в ухвалених раніше зверненнях, а мешканці свою позицію показали на багатотисячних мітингах, які проходили по всій області,
– зауважив "слуга народу".

Соболевський додав, що Херсонщина була, є та завжди буде територією України. Водночас жодного шансу провести "референдум" у росіян немає.

Можливе проголошення "ХНР": що відомо

  • На Херсонщині росіяни планували проголосити так звану "Херсонську народну республіку". Серед місцевих мешканців ширилася інформація, що після проведення "референдуму" окупанти почнуть "мобілізовувати" їх до лав збройних сил Росії.
  • Відомо, що у квітні росіяни у приватній друкарні Нової Каховки запустили верстати й друкували бюлетені.
  • Згодом в оперативному командуванні "Південь" повідомили, що у Херсонській області окупанти й колаборанти змінюють риторику щодо планів на "референдум" та намагаються підкупити населення рублевими виплатами.
  • Призначені росіянами так звані "представники влади Херсонської військово-цивільної адміністрації" заявили, що проситимуть Володимира Путіна включити Херсонську область до складу Росії.
  • Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що приєднання окупованої Херсонської області має відбутися "легітимно", як це було з Кримом".
  • Радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк наголосив, що Херсонська, Запорізька, Донецька та Луганська області – це Україна. За його словами, будь-які заяви Росії про "референдуми" та "народні республіки" є абсолютно нікчемними.

До теми – окупанти проситимуть Путіна включити Херсонщину до Росії: дивіться відео